Trwa ładowanie...
dz806jq
10-12-2015 10:36

Qumak dostarczy sprzęt IT dla Inspektoratu Uzbrojenia za 9,6 mln zł netto

Warszawa, 10.12.2015 (ISBnews) - Qumak wygrał kontrakt na dostawę sprzętu informatycznego dla Inspektoratu Uzbrojenia. Umowa o wartości 9,6 mln zł netto zostanie zrealizowana do końca bieżącego roku, podała spółka.

dz806jq

W ramach dwóch zleceń, spółka dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje infrastrukturę serwerową oraz środowisko wirtualne wraz z systemem backupu, m.in. na potrzeby budowanego właśnie w Inspektoracie systemu zarządzania dokumentami elektronicznymi.

"Rynek szeroko rozumianych służb mundurowych jest dla nas bardzo obiecujący, jeśli chodzi o rozwój biznesu. Mamy odpowiednie kompetencje, aby intensywnie uczestniczyć w procesie modernizacji tego sektora, na wielu polach, nie tylko jeśli chodzi o platformy sprzętowe, ale także bezpieczeństwo czy technologie budynkowe" - powiedział wiceprezes ds. sprzedaży Qumaka Wojciech Strusiński, cytowany w komunikacie.

Qumak podkreślił, że wyposażenie Inspektoratu Uzbrojenia w sprzęt IT to już kolejny zdobyty kontrakt w sektorze obronności i bezpieczeństwa publicznego w ostatnim czasie. Całkowita wartość zleceń z sektora mundurowego, pozyskana w tym roku przez Qumak, to prawie 53 mln zł netto, z czego około 27,7 mln zł przypada na wdrożenia z zakresu zaawansowanych technologii budynkowych, a około 25 mln zł na zlecenia dotyczące infrastruktury IT.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 577,5 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

dz806jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz806jq