Trwa ładowanie...
d3etsx1
28-09-2016 11:39

Qumak przedstawi strategię do końca roku, liczy m.in. na symulator i smart city

Warszawa, 28.09.2016 (ISBnews) - Qumak jest w trakcie tworzenia strategii do 2020 roku z silnym akcentem na innowacyjne produkty software'owe i technologiczne, poinformował prezes Tomasz Laudy. Plan ma być gotowy do końca bieżącego roku.

d3etsx1
d3etsx1

"Chcemy sukcesywnie budować portfolio produktowo-usługowe, które będzie jednym z filarów naszej działalności w kolejnych latach. Już teraz wprowadziliśmy do oferty m.in. szereg aplikacji na jednostek samorządowych czy magazyny energii dla branży energetycznej. Skończyliśmy też tworzenie symulatora kolejowego. Na bazie naszego know how będziemy chcieli przygotować produkty symulacyjne nie tylko dla szeroko pojęte branży transportowej, ale również dla sektorów wymagających zaawansowanych szkoleń oraz antycypowania sytuacji kryzysowych" - powiedział Laudy podczas konferencji prasowej.

Według jego słów, strategii zostanie opracowana w oparciu o kierunki rozwoju rynku wskazane przez Gartnera, Forestera, ale także w oparciu o doświadczenia i przewidywania kadry zarządzającej. Celem jest uproszczenie i uporządkowanie struktury, czyli odejście od wielu linii biznesowych w stronę 4-5 synergicznych obszarów produktowo-usługowych. Jak wskazał Laudy, są to inteligentna infrastruktura obiektowa, infrastruktura IT i cyberbezpieczeństwo, aplikacje software, smart (safe) city i outsourcing.

Plan będzie obejmował ograniczenie procesów, elastyczne zarządzanie projektami, nacisk na podnoszenie kwalifikacji. "Ma to dać doskonałość organizacyjną i przyczynić się do generowania marży. Rozwijamy ponadto autorskie rozwiązania, m.in. w smart city, gdzie celem jest pozycja lidera rynku" - dodał prezes.

Zapowiedział ponadto wyjście za granicę na zasadzie stałej współpracy z globalnymi partnerami technologicznymi (również z nowymi produktami, jak symulator, czy magazyny energii).

d3etsx1

"Zakładamy również znaczne zmniejszenie ekspozycji na rynek publiczny i utrzymanie mocnego udziału rynkowego w kluczowych obszarach, gdzie kompetencje spółki są unikatowe" - zaznaczył Laudy.

Dla wspomnianego symulatora spółka szacuje potencjał w Polsce na do 40 urządzeń (60 mln zł potencjału rynku) do 2018 r. Spółka ocenia, że to również świetny produkt eksportowy. Sprzedaż może rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Zarząd Qumaka zakłada, że w efekcie tendencji rynkowych i wdrożenia strategii struktura przychodów ulegnie znaczącej zmianie, a szczególną pozycję mogą uzyskać takie segmenty jak airport automation, czy smart city.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 721 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d3etsx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etsx1