Trwa ładowanie...
d8si9ne

Qumak-Sekom po zakończeniu '09 może zwiększyć dywidendę lub rozpocząć buy-back

19.5.Warszawa (PAP) - Qumak-Sekom, którego WZA zdecydowało o
przeznaczeniu z zysku za 2008 r. 5,7 mln zł na kapitał rezerwowy z
przeznaczeniem na wypłatę dywidendy w latach...

Share
d8si9ne

19.5.Warszawa (PAP) - Qumak-Sekom, którego WZA zdecydowało o przeznaczeniu z zysku za 2008 r. 5,7 mln zł na kapitał rezerwowy z przeznaczeniem na wypłatę dywidendy w latach następnych, skup akcji własnych lub przeniesienie na kapitał zapasowy, po zakończeniu 2009 r. rozważy powiększenie dywidendy lub rozpoczęcie skupu.

"Jeżeli w tym roku nie będziemy potrzebowali pieniędzy na inwestycje to po zakończeniu 2009 r. zastanowimy się, czy nie podwyższyć tegorocznej dywidendy przeznaczając na nią część zysku, która została przeznaczona na kapitał rezerwowy" - powiedział PAP prezes spółki Paweł Jaguś.

"Jest też możliwość wykorzystania pieniędzy z kapitału rezerwowego na buy-back, ale tak jak powiedziałem będzie to rozważane po zakończeniu 2009 r." - dodał.

Wtorkowe WZA Qumak-Sekom zdecydowało o wypłacie z zysku za 2008 r. dywidendy w wysokości 0,35 zł na akcję, zgodnie z wcześniejszymi propozycjami zarządu.

d8si9ne

"Jestem zadowolony z uchwalenia takiej wysokości dywidendy. Ta dywidenda jest kompromisem między oczekiwaniami akcjonariuszy, a potrzebami spółki" - powiedział Jaguś.

Na wtorkowym walnym akcjonariusze finansowi zgłosili propozycję wypłaty dywidendy w wysokości 1,36 zł i 0,9 zł dywidendy na akcję, ale nie uzyskały one większości głosów.

Na dywidendę za 2008 r. trafi łącznie 3,631 mln zł, 5,706 mln zł przeznaczone zostanie na kapitał rezerwowy, a pozostała część zysku - na kapitał zapasowy.

Grzegorz Suteniec (PAP)

gsu/ pam/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d8si9ne

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8si9ne
d8si9ne