Trwa ładowanie...

Rada Ministrów będzie kontynuowała swoje posiedzenie w środę

Rada Ministrów, która obradowała we wtorek, będzie kontynuowała swoje posiedzenie w środę - poinformowało PAP Centrum Informacyjne Rządu. Według CIR po zakończeniu środowego posiedzenia rządu planowana jest konferencja prasowa premiera Donalda Tuska.

Share
Rada Ministrów będzie kontynuowała swoje posiedzenie w środę
Źródło: newspix.pl, Fot: Bogdan Hrywniak
d232dw4

Rzecznik rządu Paweł Graś - pytany, dlaczego posiedzenie rządu nie zakończyło się we wtorek i będzie kontynuowane w kolejnym dniu - powiedział PAP, że potrzebne są dodatkowe obliczenia co do jednego z punktów obrad Rady Ministrów. Nie chciał jednak powiedzieć, o jaki punkt chodzi.

Rząd na wtorkowym posiedzeniu - jak poinformował CIR - przyjął m.in. projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, zgodnie z którym w 2012 r. przeprowadzona zostanie kwotowa waloryzacja świadczeń oraz projekt noweli ustawy o systemie oświaty.

d232dw4

Według zapowiedzi rząd we wtorek miał zająć się też m.in. projektem ustawy dotyczącym składki zdrowotnej rolników. Projekt zakłada, że docelowo wysokość tej składki będzie zależeć od dochodów uzyskiwanych przez rolników. Ale na 2012 r. autorzy zaproponowali przepisy przejściowe - wysokość składki zdrowotnej rolników i domowników w gospodarstwach wiejskich byłaby związana z powierzchnią gospodarstwa.

Kolejny punkt, którym miała zająć się we wtorek Rada Ministrów, to założenia do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Celem proponowanych zmian jest wprowadzenie ram prawnych dla innowacyjnej usługi finansowej umożliwiającej osobom posiadającym nieruchomości - w szczególności osobom starszym - dostęp do dodatkowych źródeł finansowania.

d232dw4

Podziel się opinią

Share
d232dw4
d232dw4