Trwa ładowanie...
daki1vz

Rada nadzorcza KGHM planuje wybrać prezesa do końca lipca

...
Share
daki1vz

10.7.Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź zamierza wybrać w konkursie prezesa miedziowej spółki do końca lipca - poinformował spółka w komunikacie prasowym.

"Intencją Rady Nadzorczej jest zakończenie postępowania konkursowego do końca lipca" - powiedział Marek Trawiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź cytowany w komunikacie.

Spółka poinformowała, że na konkurs o stanowisko prezesa zarządu KGHM Polska Miedź wpłynęło 28 zgłoszeń. Komisja konkursowa rozpatrzyła wszystkie kandydatury, a warunki formalne spełniło 11 osób i przeszli oni do kolejnego etapu konkursu.

daki1vz

"Dodatkowo komisja zadecydowała, że warunkowo przeszło do niego kolejnych 7 osób. To managerowie, których dotychczasowa kariera potwierdza umiejętności do kierowania tak dużą firmą jak KGHM ale nie dostarczyli referencji potwierdzających te umiejętności. Jeśli tylko to zrobią, również i ich kandydatury będą rozpatrywane w kolejnym etapie konkursu, w którym komisja będzie przeprowadzała rozmowy z każdym z kandydatów" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że spośród tej grupy managerów komisja konkursowa wyłoni ostateczną listę 3-6 kandydatów na stanowisko prezesa KGHM, z którymi rozmowy przeprowadzi rada nadzorcza.

W czerwcu zakończyła się kadencja prezesa KGHM, Mirosława Krutina. Poinformował on wtedy, że nie będzie ubiegał się o stanowisko szefa miedziowej spółki w kolejnej kadencji.

Rada nadzorcza spółki uchwaliła wtedy, że zarząd kolejnej kadencji będzie składał się z dwóch członków. Pełnienie obowiązków prezesa powierzyła Herbertowi Wirth.

Na pełnienie funkcji wiceprezesa został powołany Maciej Tybura.(PAP)

pif/ gor/

daki1vz

Podziel się opinią

Share
daki1vz
daki1vz