Trwa ładowanie...
d1jr1hc

Rada nadzorcza KGHM zatwierdziła budowę bloków na gaz z PGNiG

10.10.Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź zatwierdziła plan budowy bloków parowo-gazowych, które będą zasilane gazem, kupowanym od PGNiG - poinformował KGHM w...
Share
d1jr1hc

10.10.Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź zatwierdziła plan budowy bloków parowo-gazowych, które będą zasilane gazem, kupowanym od PGNiG - poinformował KGHM w piątkowym komunikacie.

Wcześniej przedstawiciele KGHM mówili, że gaz do zasilania bloków parowo-gazowych będzie kupowany od PGNiG poza taryfą, bezpośrednio ze źródła Kościan.

Spółka poinformowała też w piątek, że jej rada nadzorcza zaakceptowała też wniosek na budowę pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi "Głogów".

d1jr1hc

"Budowa pieca obniży koszt produkcji miedzi, z kolei budowa dwóch bloków parowo-gazowych ma sprawić, że spółka sama będzie wytwarzała 22 proc. potrzebnej energii. W tej drugiej inwestycji także chodzi o oszczędności. Łącznie oba projekty będą kosztowały około 2,3 miliarda złotych" - napisano w komunikacie.

"Inwestycje powinny rozpocząć się w przyszłym roku"- dodano.

Spółka podaje, że obydwie inwestycje, w sytuacji dekoniunktury i spadających cen miedzi, to sposób na poprawę efektywności KGHM.(PAP)

pif/ ana/

d1jr1hc

Podziel się opinią

Share
d1jr1hc
d1jr1hc