Trwa ładowanie...

Rada nadzorcza wybrała prezesa największego polskiego banku

Rada nadzorcza PKO BP wybrała w środę Zbigniewa Jagiełło na stanowisko prezesa banku - podano w komunikacie spółki.

Share
Rada nadzorcza wybrała prezesa największego polskiego bankuŹródło: WP.PL, fot: Jak Kaliński
d3xuu5h

Jagiełło jest od 1995 r. zawodowo związany z polskim rynkiem finansowym. Karierę rozpoczynał w Pioneer Pierwszym Polskim Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych kierując biurem regionalnym we Wrocławiu. Pod koniec 1996 r. przeniósł się do Warszawy, gdzie najpierw, jako dyrektor sprzedaży i dystrybucji, a od 1998 r., jako wiceprezes zarządu współtworzył PKO/Credit Suisse TFI. W ciągu czterech lat stworzył pierwszą w Polsce bankową sieć dystrybucji funduszy inwestycyjnych.

W lipcu 2000 r. objął funkcję prezesa zarządu Pekao/Alliance Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które w połowie 2001 r., w wyniku połączenia z Pioneer Pierwszym Polskim Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych, zmieniło finalnie nazwę na Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Pełniąc funkcję prezesa Jagiełło nadzorował tworzenie sieci dystrybucji funduszy inwestycyjnych w Banku Pekao utrzymując i wzmacniając pozycję Pioneer Pekao TFI.

Równolegle od 2005 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Pioneer Pekao Investment Management oraz przewodniczącego rady nadzorczej Pekao Financial Services. W globalnej strukturze Pioneer Investments pełnił funkcję Head of Distribution w regionie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE), nadzorując działalność dystrybucyjną, marketingową oraz kontakty z klientami instytucjonalnymi i rozwój produktów. Zasiadał także w radach nadzorczych spółek należących do grupy Pioneer Investments w Czechach, Rumunii i na Węgrzech.

d3xuu5h

We wrześniu 2009 r. Jagiełło został wybrany na prezesa banku PKO BP.

Jagiełło jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz Executive MBA prowadzonego przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów, Uniwersytet Gdański i Rotterdam School of Management Erasmus University

Aktywnie zaangażowany jest w rozwój i promocje wysokich standardów rynku finansowego w Polsce. Pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Rady Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. Za swoje osiągnięcia został Laureatem Orła "Rzeczpospolitej" za rok 2007, a także konkursu "Lider Polskiego Biznesu 2007" organizowanego przez Business Center Club.

Zbigniew Jagiełło został także odznaczony przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz uhonorowany Medalem Solidarności Społecznej za propagowanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zbigniew Jagiełło ma 47 lat.

d3xuu5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xuu5h
d3xuu5h