Trwa ładowanie...
dxlkj8d
30-03-2017 16:05

Radom/ 600 osób ma znaleźć pracę w nowym zakładzie przetwórstwa mięsnego

Około 600 nowych miejsc pracy powstanie w Radomiu dzięki nowej inwestycji na terenie podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W najbliższych tygodniach spółka QFG Food ma rozpocząć budowę zakładu przetwórstwa mięsnego. Wartość inwestycji to co najmniej 90 mln zł.

dxlkj8d

Budowa zakładu ma zakończyć się do lutego 2018 r.

Jak poinformował prezes QFG Food Jarosław Krzyżanowski, zgodnie z wydanym zezwoleniem na działalność w TSSE, minimalna wartość inwestycji szacowana jest na 90 mln zł, a najmniejsze możliwe zatrudnienie to 50 osób.

"Docelowo chcemy jednak, by w zakładzie znalazło pracę nawet 600 osób, a inwestycja wyniosła około 170 mln zł" - zaznaczył inwestor w czwartek podczas uroczystości wręczenia firmie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie TSSE.

Zakład powstanie na działce o powierzchni 7,8 ha, zlokalizowanej przy ulicy Energetyków. To - jak poinformował radomski magistrat - teren włączony w obszar TSSE na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów. Firma QFG Food kupiła go od radomskiej spółki Wodociągi Miejskie.

dxlkj8d

Prezydent Radomia Radosław Witkowski podkreślił, że radomskie firmy coraz dynamiczniej się rozwijają, podbijają zagraniczne rynki i zwiększają w ten sposób zatrudnienie w regionie radomskim. "Spadek bezrobocia, który obserwujemy od ponad dwóch lat, to zasługa właśnie takich inwestorów. Naszym zadaniem jest natomiast tworzenie sprzyjających warunków i wspieranie ich działań" - zaznaczył prezydent miasta.

Według wicedyrektora Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Zygmunta Cholewińskiego, inwestycja firmy QFG Food daje wiele korzyści. "To nie tylko miejsca pracy dla osób, które znajdą zatrudnienie w nowym zakładzie, ale także nowe możliwości dla rolników z okolicznych miejscowości" - podkreślił.

QFG specjalizuje się w wytwarzaniu convenience food, czyli tzw. "żywności wygodnej", gotowej do spożycia bezpośrednio po podgrzaniu. Głównymi odbiorcami wyrobów QFG są sieci handlowe i gastronomiczne. Około 80 proc. produkcji trafia na rynki europejskie, a pozostała część do Polski. W 2015 roku przychody QFG wyniosły 171 mln zł. Rok 2016 przyniósł ich zwiększenie do blisko 210 mln zł.

Firma rozpoczęła działalność w 2000 r. w Radomiu, działając pod nazwą Krzyżanowscy. W kolejnych latach inwestowała w Pionkach i Białobrzegach. Rok temu 60 proc. udziałów QFG nabył amerykański Fundusz Highlander Partners.

dxlkj8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxlkj8d