Trwa ładowanie...
d427rj1

Rafako: Ewentualna emisja objęłaby maksymalną przewidzianą liczbę akcji

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - W przypadku przeprowadzenia emisji akcji, Rafako zakłada wyemitowanie całej przewidzianej uchwałą walnego zgromadzenia liczby 15,33 mln akcji, poinformowała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail. Spółka nie zdecydowała do tej pory o wartości emisji.

Share
d427rj1

"Jeżeli będziemy przeprowadzali emisję, to wyemitujemy całą liczbę akcji dopuszczoną w uchwale" - powiedziała Wasilewska-Semail podczas konferencji prasowej.

Członkowie zarządu poinformowali także, że emisja nie ma jeszcze przyjętego harmonogramu, a prace nad prospektem emisyjnym trwają. Nie zdecydowano także o wartości potencjalnej emisji.

"Uważamy, że decyzja o emisji była słuszna, choć trudna, bo podjęta w momencie, gdy nie był znany termin głosowania układu w PBG. W ciągu najbliższego pół roku pojawią się projekty na rynku w naszej core'owej działalności. Po drugie, normy emisyjne będą zaostrzone i, co za tym idzie - przyjdą kolejne projekty dla nas. Dlatego szacujemy zwiększone zapotrzebowanie na finansowanie" - podkreśliła prezes.

d427rj1

W ubiegłym tygodniu Wasilewska-Semail poinformowała agencję ISBnews, że spółka zamierza przeprowadzić ewentualną nową emisję akcji na "czystych rynkowych zasadach", bez preferowania wybranych podmiotów. Dlatego prawo poboru dotychczasowych akcjonariuszy zostało wyłączone.

Wcześniej w tym miesiącu zarząd Rafako podjął uchwały ws. podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji nie więcej niż 15 331 998 akcji serii J. Uchwały podjęto na mocy upoważnienia udzielonego przez nadzwyczajne walne zgromadzenie z 24 marca 2014 r.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki (61%, bezpośrednio i pośrednio) jest PBG w upadłości układowej. Skonsolidowane przychody Rafako sięgnęły 1.183,5 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d427rj1

Podziel się opinią

Share
d427rj1
d427rj1