Trwa ładowanie...
d2f5ppm

Rafako nadal bez gwarancji potrzebnych do podpisania umowy na budowę bloku w Jaworznie

25.02. Warszawa (PAP) - Rafako nadal pracuje nad pozyskaniem gwarancji, które są potrzebne do podpisania umowy na budowę bloku w Jaworznie - wynika z wypowiedzi Jacka Balcera,...

d2f5ppm
d2f5ppm

25.02. Warszawa (PAP) - Rafako nadal pracuje nad pozyskaniem gwarancji, które są potrzebne do podpisania umowy na budowę bloku w Jaworznie - wynika z wypowiedzi Jacka Balcera, odpowiedzialnego w Rafako za kontakty z mediami.

"Jeśli chodzi o pozyskiwanie gwarancji, to w proces ten, poza Rafako, są zaangażowanie instytucje finansowe, sygnatariusze listu intencyjnego, z którymi intensywnie cały czas pracujemy" - powiedział PAP Balcer.

W połowie stycznia prezes Rafako Paweł Mortas informował, że spółka złożyła już do instytucji finansowych dokumenty potrzebne do uzyskania gwarancji i liczy, że do końca lutego będzie miało wszystkie dokumenty potrzebne do podpisania umowy na budowę bloku w Jaworznie.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto.

d2f5ppm

Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca 2013 r. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, ale do tej pory tego nie zrobiły. Ostatnio ważność umowy i czas na podpisanie umowy został wydłużony do końca lutego 2014 r.

Zarząd Rafako we wtorek rano poinformował o zwołaniu na 24 marca NWZ, które ma podjąć uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki. Z nowej emisji akcji spółka zamierza pozyskać około 100 mln zł, które przeznaczone zostaną na realizację pozyskanych przez nią kontraktów.

Zgodnie z projektem uchwały wyemitowanych ma zostać maksymalnie 15.331.998 nowych akcji o wartości nominalnej 2 zł. Będą one plasowane po cenie nie mniejszej niż cena ważona z 20 sesji przed dniem podjęcia uchwały zarządu w sprawie emisji. Rafako podało, że potrzeba dokapitalizowania spółki związana jest z realizowanymi przez nią kontraktami.

Projekt uchwały zakłada, że akcjonariusze posiadający obecnie powyżej 10 proc. akcji Rafako uzyskają pierwszeństwo w objęciu nowych akcji.

d2f5ppm

Największym akcjonariuszem Rafako jest PBG, które kontroluje 61 proc. akcji spółki, w tym bezpośrednio 11 proc. i 50 proc. przez Multaros Trading Company Limited.

PBG od czerwca 2012 r. jest jednak w upadłości układowej.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej PBG podało, że zarząd spółki zajmie stanowisko w sprawie zwołanego NWZ Rafako po przeprowadzeniu konsultacji z wierzycielami spółki.

d2f5ppm

Rafako do tej pory nie odpowiedziało PAP na pytania odnośnie szczegółów potencjalnej emisji w tym m.in.: kto miałby objąć potencjalną emisję, czy zarząd Rafako ma wstępne deklaracje od jakichkolwiek inwestorów, którzy wyrazili chęć objęcia akcji nowej emisji oraz czy potencjalna emisja jest elementem, który ma pomóc Rafako w pozyskaniu gwarancji na kontrakt w Jaworznie.

"W kwestiach dotyczących emisji, zarząd przekazał swoje stanowisko w raporcie bieżącym oraz informacji prasowej" - oświadczył Balcer.(PAP)

gsu/ asa/

d2f5ppm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f5ppm