Trwa ładowanie...
d2qc24g
d2qc24g

Rafako negocjuje strategiczne sojusze w Azji Środkowej

Warszawa, 08.07.2015 (ISBnews) - Rafako negocjuje z dużymi podmiotami międzynarodowymi możliwości współpracy na nowych dla spółki rynkach Azji Środkowej, poinformowała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2qc24g

"W Azji Środkowej zawieramy sojusze z partnerami, które pozwolą nam działać na tamtejszych rynkach. Negocjujemy możliwość współpracy z dużymi podmiotami międzynarodowymi, które już są tam obecne" - powiedziała Wasilewska-Semail podczas konferencji prasowej.

Jako nowe rynki dla Rafako w prezentacji wskazano Kazachstan, Turkmenistan, Uzbekistan i Kirgistan, a spoza Azji Środkowej - Pakistan i RPA.

Państwa, do których Rafako chce powrócić - w modelu współpracy z lokalnymi partnerami - to Chiny i Indie.

d2qc24g

"By powrócić do Chin i Indii, musimy poza referencjami mieć odpowiednią siłę finansową" - wskazała prezes.

Rafako zapowiadało ostatnio, że dzięki spółce Sanbei-Rafako, działającej w Chinach od 20 lat, ma zamiar znacząco poszerzyć rynki zbytu na swoje produkty, przede wszystkim na instalacje ochrony środowiska, redukujące poziom m.in. pyłów i tlenków siarki, które będzie oferować chińskim elektrowniom i elektrociepłowniom pracującym w oparciu o bloki energetyczne opalane węglem. Firma eksportuje produkty do Mongolii, Iranu jak i Wietnamu. Obecnie spółka ma dwóch udziałowców: Zakład Sanbei i Rafako, a w posiadaniu raciborskiej Spółki jest 26,23% udziałów.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki (61%, bezpośrednio i pośrednio) jest PBG w upadłości układowej. Skonsolidowane przychody Rafako sięgnęły 1,18 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d2qc24g

Podziel się opinią

Share
d2qc24g
d2qc24g