Trwa ładowanie...
d1zgexq

Raiffeisen-Leasing zwiększył limit sekurytyzacji wierzytelności do 1,5 mld zł

Warszawa, 03.12.2015 (ISBnews) - Raiffeisen-Leasing Polska zakończyła rozszerzenie programu sekurytyzacji wierzytelności leasingowych. Limit programu uruchomionego pod koniec 2014 roku został obecnie zwiększony do niemal 1,5 mld zł z 950 mln zł, poinformowała firma.

Share
d1zgexq

"W ramach przeprowadzonej transakcji spółka celowa ROOF Poland Leasing 2014 DAC w celu zakupu wierzytelności wyemitowała papiery wartościowe o łącznej wartości 1,25 mld zł" - podano w komunikacie.

Inwestorami w programie są Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) oraz ING Bank Śląski. Swoje wsparcie w formie gwarancji wniósł Europejski Fundusz Inwestycyjny (EIF).

"Rozszerzenie i zwiększenie programu sekurytyzacji to kolejny dowód naszej silnej pozycji na rynku leasingowym. Transakcja sekurytyzacji wskazuje, że w sferze dywersyfikacji źródeł finansowania wyznaczamy nowe standardy dla rynku, a tym samym stwarzamy możliwości finansowania rozwoju naszych klientów, przede wszystkim firm z sektora MŚP" - powiedział wiceprezes Przemysław Stańczyk, cytowany w komunikacie.

d1zgexq

W skład portfela wierzytelności weszły zarówno środki transportu, jak maszyny i urządzenia. Aranżerem transakcji był Raiffeisen Bank International AG.

Udziałowcem Raiffeisen Leasing jest Raiffeisen Bank Polska S.A. (100% udziałów). Po II kwartale 2015 Spółka jest jedną z największych firm leasingowych w Polsce z 7,9% udziału, zajmując tym samym czwartą pozycję na rynku leasingu.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.

(ISBnews)

d1zgexq

Podziel się opinią

Share
d1zgexq
d1zgexq