Trwa ładowanie...
inżynieria
15-03-2013 14:14

Ranking firm najlepszych dla inżynierów!

Konkurencja oraz wszyscy aktywni uczestnicy rynku pracy, powinni bliżej przyjrzeć się firmom zaprezentowanym w rankingu. Są to przedsiębiorstwa stale rozwijające się z sukcesem.

Share
Ranking firm najlepszych dla inżynierów!
d1vinah

Już po raz dwunasty Bank Danych o Inżynierach przedstawia wyniki rankingu najlepszych pracodawców zatrudniających inżynierów w Polsce. Ranking ten prezentuje listę firm najbardziej cenionych przez polską kadrę techniczną, stale podnoszących swoją wartość w oczach obecnych oraz potencjalnych pracowników. Tytuł „Firma dla Inżyniera” stanowi cenne wyróżnienie dla wszystkich firm zatrudniających inżynierów.

W 2012 roku ranking został zdominowany przez firmy z sektora energetycznego oraz elektrotechnicznego. O czym świadczy obecność aż 5 przedsiębiorstw z wyżej wymienionych branż w pierwszej dziesiątce. Pośród zwycięzców głosowania znalazły się również firmy z sektora budowlanego oraz motoryzacyjnego. W rankingu dominują firmy innowacyjne, które stale dbają o rozwój swoich pracowników, dostarczają możliwości uczenia się od najlepszych, oferują atrakcyjny pakiet socjalny.

Konkurencja oraz wszyscy aktywni uczestnicy rynku pracy, powinni bliżej przyjrzeć się firmom zaprezentowanym w rankingu. Są to przedsiębiorstwa stale rozwijające się z sukcesem.

O pozycji poszczególnych firm w tegorocznej edycji zadecydowały głosy oddane przez 2 115 inżynierów między 1 stycznia a 31 grudnia 2012. Inżynierowie, jak co roku, mogli podać dodatkowe przyczyny, dla których wybierają daną firmę. Po raz szósty z rzędu zwyciężyła firma Skanska. Jakie firmy znajdują się na pozostałych miejscach?

d1vinah

Skanska to szwedzki koncern budowlany. Na polskim rynku jest obecny od blisko 40 lat. Pierwsze miejsce zawdzięcza głównie inżynierom z woj. mazowieckiego i dolnośląskiego. To, co inżynierowie najbardziej sobie cenią w tej firmie to: możliwości rozwoju, możliwości awansu, atrakcyjne wynagrodzenie oraz atmosferę pracy. Wśród indywidualnych komentarzy znaleźliśmy hasła "firma oferuje dużą liczbę szkoleń", "firma wyznacza jasne cele dla zespołów i pracowników".

Miejsce 2 - amerykański koncern przemysłowy General Electric. Głosujący na tę firmę, to głównie inżynierowie z woj. mazowieckiego i łódzkiego, władający dobrze lub biegle jednym językiem obcym. Najwięcej osób stwierdziło, że GE to firma, która zapewnia pracę w międzynarodowym środowisku, możliwości rozwoju, dostęp do nowych technologii oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Wielu inżynierów pokusiło się też na indywidualne, bardzo pochlebne komentarze dotyczące GE. "To potężna firma z wieloma możliwościami”. „Firma zapewnia dostęp do najnowocześniejszych technologii, szkolenia zagraniczne, pracę w międzynarodowym środowisku, dużo wyzwań zawodowych."

Miejsce 3 - międzynarodowy koncern ABB działający w sektorze elektroenergetycznym i automatycznym. Głosujący na tę firmę to głównie inżynierowie z woj. łódzkiego oraz mazowieckiego. To, na co zwracano uwagę w przypadku tej firmy, to międzynarodowe środowisko, dostęp do nowych technologii, możliwości rozwoju. Inżynierowie wymieniali również dobrą organizację wewnątrz firmy, wykwalifikowany personel, ugruntowaną pozycję na rynku.

Miejsce 4 - międzynarodowy koncern z branży energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej Siemens. Najwięcej głosów otrzymał od inżynierów z woj. mazowieckiego oraz śląskiego. Głosujący cenią sobie tę firmę głównie za dostęp do nowych technologii i międzynarodowe środowisko. Według inżynierów zaletą pracy w tej firmie są liczne wyjazdy zagraniczne pozwalające na zdobycie cennego doświadczenia.

Miejsce 5 – firma budowlana Budimex, realizująca swoje projekty zarówno w Polsce, jak i w kilkudziesięciu krajach na trzech kontynentach. Firma uzyskała głosy głównie dzięki możliwościom awansu, jakie daje swoim pracownikom, a także atrakcyjnym wynagrodzeniom, które chwalą sobie inżynierowie. Zdaniem specjalistów Budimex, to „firma o wysokiej renomie na rynku, dająca możliwości rozwoju i poznania zasad współpracy z firmami podwykonawczymi.”

Miejsce 6 – Delphi. Jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań elektronicznych i technologii systemowych dla sektora motoryzacyjnego. Głosujący na tę firmę to głównie specjaliści z woj. małopolskiego i mazowieckiego. To, co przede wszystkim zyskało uznanie wśród inżynierów, to możliwość pracy w międzynarodowym środowisku. Na drugim miejscu najczęściej wymieniano dostęp do nowych technologii, na trzecim możliwości rozwoju.

Miejsce 7 – firma budowlana Strabag. Istnieje na rynku budowlanym już ponad 170 lat i prowadzi swoją działalność niemal na całym świecie. Głosujący na tę firmę to głównie inżynierowie z woj. mazowieckiego i śląskiego. Specjaliści cenią sobie możliwości rozwoju i awansu w firmie Strabag oraz atrakcyjne wynagrodzenie. W indywidualnych komentarzach specjaliści wskazują, że jest to firma wymagająca zaangażowania, wspierająca kreatywnych, oferująca stabilne warunki socjalne.

Miejsce 8 - PKN Orlen, jedna z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Inżynierowie docenili w PKN Orlen przede wszystkim dostęp do nowych technologii, jak i możliwości rozwoju oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Wśród indywidualnych komentarzy znalazła się możliwość zdobycia doświadczenia i awansu, a także dobre warunki socjalne.

Miejsce 9 – Alstom, międzynarodowy koncern zajmujący się infrastrukturą energetyczną i transportową. Najwięcej głosów otrzymał od specjalistów z woj. dolnośląskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Inżynierowie cenią w tej firmie międzynarodowe środowisko, dostęp do nowych technologii. Alstom został określony jako nowoczesna firma o globalnym zasięgu, dobre miejsce na rozwój swoich umiejętności.

Miejsce 10 – niemiecki koncern samochodowy Volkswagen. Najwięcej głosów otrzymał od inżynierów z woj. wielkopolskiego oraz śląskiego. Volkswagen przyciąga kadrę techniczną przede wszystkim atrakcyjnym wynagrodzeniem, dostępem do nowych technologii, możliwością pracy w międzynarodowym środowisku. W indywidualnych komentarzach inżynierowie zaznaczyli, że jest to solidny i pewny pracodawca. Posiada wiele ciekawych działów, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności.

(AS)

d1vinah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vinah
d1vinah