Trwa ładowanie...
d1f1ww4
euro 2012

Raport UEFA: jeżeli nie będzie postępów stracimy Euro 2012

UEFA oceniła stan przygotowań do Euro 2012 (JupiterImages/EAST NEWS)
Z raportów przygotowywanych przez UEFA wynika, że istnieją obawy iż Polsce i Ukrainie w razie braku postępów zostanie odebrana organizacja mistrzostw Europy w 2012 roku.

Share
d1f1ww4

"Polska" dotarła do ostatniego raportu oceniającego przygotowania do mistrzostw, stworzonego pod koniec kwietnia.

Przy ocenie postępów prac UEFA stosuje system kolorów. Biały oznacza, że dana inwestycja jest już praktycznie gotowa. Zielony znaczy, że prace idą zgodnie z planem, a w niedługim czasie zostaną ukończone. Czerwony to dzwonek alarmowy, że inwestycja może nie zostać zrealizowana na czas. Tym ostatnim kolorem UEFA oznaczyła Warszawę i Chorzów, którym przygotowania idą najgorzej. W przypadku Chorzowa chodzi o dach nad stadionem, którego instalacja będzie kosztować majątek.

Z informacji, do których dotarła gazeta, wynika, że najlepiej oceniany jest Kraków. "Polska" wylicza, że w Krakowie najlepiej wypada ocena bazy noclegowej. O wiele gorzej jest w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

Gazeta podkreśla, że poważny kłopot może mieć Ukraina, oceniana głównie na czerwono. Dziennik wylicza, że nasi wschodni sąsiedzi mają problemy z hotelami, drogami i z budową stadionów. Zdaniem "Polski", UEFA nie wyklucza nawet przeniesienia większości imprez z Ukrainy do naszego kraju.

d1f1ww4

Podziel się opinią

Share
d1f1ww4
d1f1ww4