Trwa ładowanie...
d24rome

Raport UOKiK - zła sytuacja na kolei

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotowuje raport, w którym piętnuje złą sytuację na polskiej kolei - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Dokument będzie efektem postępowania, jakie Urząd wszczął w maju po tym, kiedy w wyniku sporu Polskich Linii Kolejowych z Przewozami Regionalnymi oraz Intercity na tory nie wyjechało kilkadziesiąt pociągów. Utrudnienia dotknęły głównie pasażerów podróżujących pociągami InterRegio.

d24rome
d24rome

Prezes UOKiKu Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel powiedziała, że dokument, który trafi między innymi na biurko premiera Donalda Tuska wskaże wieloletnie zaniedbania na polskiej kolei. Dotyczą one przede wszystkim zapóźnień w liberalizacji sektora kolejowego, za które płacą również konsumenci - podkreśla prezes.

Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel zarzuca spółkom kolejowym między innymi brak klarownego podziału na przewoźników i zarządcę infrastruktury, bo pozornie oddzielne spółki wchodzą wciąż w skład tej samej grupy kapitałowej.

UOKiK zapowiada, że zaproponuje daleko idące zmiany dotyczące spółek kolejowych. Raport będzie gotowy w ciągu kilku tygodni.

d24rome
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24rome