Trwa ładowanie...
dvpxcfs

Redukcja zapisów inwestorów indywid. w ofercie i2 Development wyniosła 31,93%

Warszawa, 22.04.2016 (ISBnews) - W ramach pierwszej oferty publicznej i2 Development inwestorom przydzielono 1 700 000 akcji. Zapisy na akcje spółki złożone w transzy inwestorów indywidualnych zostały zredukowane o 31,93%, podała spółka. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie prowadzonych inwestycji.

Share
dvpxcfs

Łączna wartość oferty publicznej akcji i2 Development wyniosła 34 mln zł. W transzy inwestorów indywidualnych złożono zapisy na łącznie 293 810 akcji serii B, o 93 810 sztuk więcej niż spółka oferowała w tej transzy. Instytucje złożyły 19 zapisów na 1 500 000 akcji.

"Duże zainteresowanie inwestorów indywidualnych to potwierdzenie, że przedstawiona przez nas strategia została dobrze przyjęta. Po raz pierwszy w tym roku oferta publiczna spotkała się z tak pozytywnym odzewem inwestorów detalicznych. To dobry prognostyk zarówno dla debiutu spółki jak i całego rynku" - powiedział wiceprezes i2 Development Marcin Misztal, cytowany w komunikacie.

Środki z emisji zostaną przeznaczone w większości na dofinansowanie projektów "Bulwar Staromiejski", "Ogrody Jordanowskie II", "Księcia Witolda", "Piękna 58", "Legnicka". Łączna wartość tych inwestycji to niespełna 300 mln zł.

i2 Development powstała w 2012 r. W ciągu 3 lat spółka osiągnęła pozycję lidera na rynku wrocławskim w segmencie lokali o podwyższonym standardzie. Realizuje również większość inwestycji w ścisłym centrum Wrocławia. Spółka charakteryzuje się wysoką marżą brutto, która sięgającą nawet 50%. Około 75% oferty spółki stanowią mieszkania, pozostała część to biura i lokale użytkowe.

(ISBnews)

dvpxcfs

Podziel się opinią

Share
dvpxcfs
dvpxcfs