Trwa ładowanie...
d1qx0z4

Reguła wydatkowa dla samorządów na rządzie dopiero w nowym roku - MF

13.12. Warszawa (PAP) - Rada Ministrów zajmie się projektem noweli wprowadzającym regułę wydatkową dla samorządów dopiero w nowym roku - powiedziała dziennikarzom wiceminister...

Share
d1qx0z4

13.12. Warszawa (PAP) - Rada Ministrów zajmie się projektem noweli wprowadzającym regułę wydatkową dla samorządów dopiero w nowym roku - powiedziała dziennikarzom wiceminister finansów Hanna Majszczyk.

"Projekt noweli wprowadzający regułę wydatkową samorządów w tej chwili trafił do konsultacji. Będzie on konsultowany przez poszczególne resorty oraz partnerów w Komisji Trójstronnej. Chcemy się uważnie zapoznać ze zgłaszanymi uwagami. Do końca tego roku zatem nie ma szans, aby projekt trafił na posiedzenie rządu. Sądzę, że trafi on na posiedzenie rządu po nowym roku" - powiedziała.

Zgodnie z regułą wydatkową dla sektora samorządowego deficyt jednostek samorządu terytorialnego (JST) w 2012 roku nie będzie mógł być wyższy niż 10 mld zł; w 2013 roku limit zaplanowano w wysokości 9 mld zł, a począwszy od 2014 roku będzie to 8 mld zł.(PAP)

bg/ map/ ana/

d1qx0z4

Podziel się opinią

Share
d1qx0z4
d1qx0z4