Trwa ładowanie...
lotto

Rekordowa kumulacja w Lotto rozbita. Trzech graczy podzieli się nagrodą

Ze strony internetowej Lotto po losowaniu zniknął wielki banner zwiastujący kumulację, a zamiast niego pojawiła się informacja o "zwykłej", gwarantowanej puli 2 mln zł w następnym losowaniu.

Share
Rekordowa kumulacja w Lotto rozbita. Trzech graczy podzieli się nagrodą
Źródło: WP.PL, fot: Materiał prasowy
d4a30yo

60 mln zł - tyle było do zgarnięcia w sobotnim, rekordowym pod względem puli, losowaniu Lotto. W sobotni wieczór padły następujące liczby: 11, 14, 20, 27, 30, 35. Taki zestaw obstawiły w sumie trzy osoby i to one podzielą się wygraną.
"Każda z nich wygrała po 19 268 238,40 złotych. Ponieważ padły trzy szóstki, dlatego czołówka prowadzonej od 1996 roku listy Lottomilionerów nie uległa zmianie" - czytamy w komunikacie Totalizatora Sportowego.

Sobotnie losowanie Lotto przeszło do historii ze względu na rekordową kumulację 60 mln zł. Do tej pory największą kumulację w historii Lotto odnotowano we wrześniu 2011 roku. W puli na najwyższe wygrane znajdowało się 56 mln złotych. Wygrały dwie osoby - każda z nich otrzymała po 28 mln zł.

Dotychczas w historii Totalizatora Sportowego nikt nie wygrał więcej niż 35 mln zł. Dokładnie taka kwota powędrowała do gracza z Ziębic w sierpniu 2015 roku. Poza tym 33 mln wygrał w 2012 roku szczęśliwiec z Gdyni.

d4a30yo

Część wygranej oddasz skarbówce

Warto pamiętać, że szczęśliwiec zawsze musi podzielić się częścią wygranej ze skarbówką. Od nagród powyżej 2280 zł należy opłacić podatek w wysokości 10 procent. W przypadku głównej nagrody (gdyby 60 mln zł wygrała jedna osoba) będzie to aż 6 mln zł podatku!

Co można zrobić za tak dużą wygraną? Można kupić domy, jachty i luksusowe samochody. Pieniądze wystarczają jednak np. na wybudowanie 1,3 km autostrady w Polsce. Gdyby wygrany chciał sponsorować drogi u naszych zachodnich sąsiadów, to mógłby w Niemczech mieć na własność 1,55 km autostrady. Ewentualnie za taką kwotę można wybudować 0,028 Stadionu Narodowego.

Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Zwykle można je oglądać o godz. 21.40 w Studiu LOTTO na antenie TVP Info oraz w internecie na stronie lotto.pl.

Ze względu na historyczną kumulację sobotnie losowanie można było zobaczyć również na antenie programu drugiego Telewizji Polskiej.

d4a30yo

Podziel się opinią

Share
d4a30yo
d4a30yo