ycipk-3vbo5w

Rekordowa wygrana na loterii. 209 mln euro

209 mln euro to równowartość 905 milionów złotych. Rekordowa wygrana padła we włoskiej loterii SuperEnalotto. Szczęśliwy los kupiono w mieście Lodi w Lombardii na północy kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W SuperEnalotto padła rekordowa wygrana.
W SuperEnalotto padła rekordowa wygrana. (East News, Fot: Andreas Solaro)
ycipk-3vbo5w

Szczęśliwe liczby to 7, 32, 41, 59, 75, 76. Wygrana wynosi dokładnie 209 160 441 euro. Na razie nie wiadomo, kto zgarnął taką bajeczną sumę. Właściciele baru, w którym kupiono kupon mówią, że grał na chybił trafił.

Kumulacja rosła od czerwca. W ostatnich dniach we Włoszech wybuchła prawdziwa "gorączka złota". Na granicy z Francją tworzyły się korki, bo obywatele innych krajów przyjeżdżali po kupony.

Czytaj też: Wygrał 193 mln w Eurojackpot. "Wiem, że mnie stać, ale ja się sknera zrobiłem"

ycipk-3vbo5w

Ogromna wygrana częściowo zasili budżet państwa. Do włoskiego fiskusa powróci 25 milionów euro w formie podatku nazywanego "podatkiem od szczęścia".

Oglądaj też: Wygrał 193 mln zł. Dziennikarze odsłaniają kulisy spotkania

To najwyższa wygrana w historii włoskiej loterii. Poprzedni rekord padł 9 lat temu, za trafienie sześciu liczb szczęśliwiec zgarnął 178 milionów euro.

ycipk-3vbo5w

Wygrana padła 13 sierpnia, który jest dla włoskich graczy szczególnie szczęśliwy. Tego dnia, 16 lat temu i również w Lombardii, ktoś zgarnął wygraną w wysokości 66 mln. euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3vbo5w

ycipk-3vbo5w
ycipk-3vbo5w