Trwa ładowanie...
loteria

Rekordowa wygrana w Superlotto: Białorusin wygrał trzy miliardy rubli

Hienadź Dziatko o wygranej dowiedział się dopiero kilka dni po fakcie. Jak twierdzi, tak duża suma pieniędzy jest dla niego szokująca. Na razie nie wie, co zrobi z wygraną.

Share
Rekordowa wygrana w Superlotto: Białorusin wygrał trzy miliardy rubli
Źródło: WP.PL, fot: Ruslan Krivibok / Eastnews
d4jpyqk

Rekordowa wygrana w loterii na Białorusi. Trzy miliardy rubli, czyli równowartość około 700 tysięcy złotych, wygrał brygadzista z zakładów agregatów traktorowych i samochodowych z miasta Borysów. Ta wygrana to około pół tysiąca średnich pensji na Białorusi.

Hienadź Dziatko o wygranej dowiedział się dopiero kilka dni po fakcie. Jak twierdzi, tak duża suma pieniędzy jest dla niego szokująca. Na razie nie wie, co zrobi z wygraną. Część pieniędzy - około 10 milionów rubli, czyli 2 tysiące złotych - jego rodzina już przekazała na potrzeby katolickiej parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny i miejscowej cerkwi pod wezwaniem Narodzenia Chrystusa.

Białoruska loteria "Superlotto" istnieje od 10 lat. Dotychczas, główne wygrane były znacznie mniejsze. Do dziś grający wygrali w sumie ponad 140 mieszkań, 620 samochodów i 48 kilogramów złota w sztabkach.

d4jpyqk

Podziel się opinią

Share
d4jpyqk
d4jpyqk