Trwa ładowanie...
d30r7sh

Rentowności polskich SPW obniżają się pomimo spowolnienia wzrostu PKB - Rostowski

30.11. Warszawa (PAP) - Minister finansów Jacek Rostowski zwrócił w piątek uwagę, że rentowności polskich obligacji notują kolejne minima, pomimo spowolnienia tempa wzrostu PKB, co...

Share
d30r7sh

30.11. Warszawa (PAP) - Minister finansów Jacek Rostowski zwrócił w piątek uwagę, że rentowności polskich obligacji notują kolejne minima, pomimo spowolnienia tempa wzrostu PKB, co świadczy o wysokiej wiarygodności Polski.

"Chociaż wzrost PKB w III kw. nieco rozczarowuje to najważniejsze informacja z dzisiejszych danych GUS to ta, że PKB wzrosło 0,4 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem. Jest to więcej niż kwartał wcześniej, wtedy tylko 0,2 proc." - napisał Rostowski na swoim blogu w serwisie Natemat.pl.

"Nawet dane o zwalniającej gospodarce nie przeszkodziły dalszej obniżce rentowności naszych obligacji. Co więcej rentowności obligacji 10-letnich spadły dziś - pierwszy raz w historii - poniżej 4 proc., a obligacji 2-letnich poniżej 3,5 proc. Taka reakcja rentowności na spowolnienie wzrostu świadczy o wysokiej wiarygodności Polski" - dodał.

GUS podał w piątek, że tempo wzrostu w III kwartale spowolniło do 1,4 proc. z 2,3 proc. w II kwartale. W ujęciu kdk wzrost PKB wyniósł w III kw. 0,4 proc. (PAP)

bg/ ana/

d30r7sh

Podziel się opinią

Share
d30r7sh
d30r7sh