Trwa ładowanie...
d2nuvpw

Rewizja strategii grupy TP po III kwartale '09

29.7.Warszawa(PAP) - Grupa TP przedstawi po III kwartale 2009 roku rewizję strategii. Jeśli telekom porozumie się z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, może wówczas pokazać...

d2nuvpw
d2nuvpw

29.7.Warszawa(PAP) - Grupa TP przedstawi po III kwartale 2009 roku rewizję strategii. Jeśli telekom porozumie się z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, może wówczas pokazać średnioterminowy program inwestycyjny.

"W świetle aktualnej sytuacji gospodarczej, która nie okazuje znaków wskazujących na możliwość jej poprawy w przewidywalnej przyszłości, Grupa TP rozpoczęła proces rewizji planu strategicznego. Proces ten obejmuje ponowną ocenę kierunków rozwoju komercyjnego przedstawionych w lipcu 2007 roku, której wyniki zostaną przedstawione przy okazji publikacji wyników trzeciego kwartału bieżącego roku" - podała spółka.

W lipcu 2007 roku TP przedstawiła założenia, że przychody z produktów i usług nie podlegających regulacjom mają do 2010 roku wzrosnąć o ponad 50 proc. Wolne przepływy pieniężne mają wynieść w tym czasie 18-20 proc. przychodów. Ma to być możliwe m.in dzięki usprawnieniu działalności telekomu i akwizycjom.

W środę Telekomunikacja Polska poinformowała o niewypłacaniu dodatkowego wynagrodzenia akcjonariuszom w 2009 roku. Środki te mogą trafić na inwestycje.

d2nuvpw

"W trosce o przyszłość grupy i jako w pewnym sensie odzwierciedlenie wyników podjęliśmy decyzję o niewypłacaniu w tym roku dodatkowego wynagrodzenia akcjonariuszom. Chcemy również w ten sposób zabezpieczyć wystarczające środki, by przeznaczyć je na przyszłe inwestycje, które zapewnią nam rozwój w momencie, kiedy koniunktura zacznie się poprawiać" - powiedział dziennikarzom prezes TP Maciej Witucki.

"Dodatkowym elementem, który wpływał na decyzję o niewypłacaniu dywidendy jest to, że prowadzimy w tej chwili poważne dyskusje zarówno z naszymi konkurentami, jak i przede wszystkim z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, które mam nadzieję doprowadzą do zatrzymania procesu, którym miałby doprowadzić do podziału TP oraz do ustabilizowania sytuacji na rynku stawek hurtowych, a w zamian do uruchomienia poważnych inwestycji infrastrukturalnych przez TP" - dodał.

W grudniu 2008 roku prezes UKE wszczęła postępowania w sprawie podziału TP SA na część hurtową i detaliczną, zarzucając telekomowi m.in. dyskryminację operatorów alternatywnych i przepływ informacji pomiędzy spółkami grupy TP. W tym czasie telekom przedstawił pakiet propozycji tzw. "Kartę Równoważności", które według TP mają przynieść efekty podobne do podziału.

Prezes zapowiedział, że ma nadzieję na osiągnięcie porozumienia z UKE w ciągu dwóch miesięcy.

"Obecnie przygotowujemy elementy dotyczące strategii w tej chwili. Razem w wynikami dotyczącymi III kwartały przedstawimy informacje dotyczące update strategii. To się czasowo spina z zakończeniem negocjacji z UKE. Wówczas też potencjalnie przedstawilibyśmy program średnioterminowych inwestycji" - powiedział prezes.(PAP)

epo/ gor/

d2nuvpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nuvpw