Trwa ładowanie...

Rewolucja w Lotto. Za kupon zapłacisz kartą bankową

Już w 2017 roku za kupon Lotto będzie można płacić nie tylko gotówką.

Share
Rewolucja w Lotto. Za kupon zapłacisz kartą bankowąFot: Totalizator Sportowy
dwz0x3a

Już od przyszłego roku za kupno zakładów w kolekturach Totalizatora Sportowego będzie można zapłacić kartą płatniczą. Jeżeli tak się rzeczywiście stanie, będzie to prawdziwa rewolucja na polskim rynku płatności.

Takie nieoficjalne doniesienia podaje serwis cashless.pl. Zaznacza, że nie zostały one potwierdzone przez biuro prasowe Totalizatora Sportowego.

Niemniej jednak - według serwisu - o umożliwienie płatności kartami bankowymi w kolekturach ma zabiegać Ministerstwo Rozwoju, którego celem jest upowszechnianie rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce.

dwz0x3a

Informację potwierdził resort rozwoju. Według przedstawicieli resortu w pierwszej kolejności Totalizator Sportowy chce przeprowadzić pilotaż we własnych kolekturach.

Obecnie osoby, które kupują zakłady Lotto, nie mają możliwości płacenia za nie kartami płatniczymi. Gotówka jest potrzebna zarówno w kolekturach, jak i np. w punktach handlowych, które mają u siebie lottomaty. Często zdarza się więc, że za zakupy np. w kiosku można zapłacić kartą, ale już za kupon Lotto trzeba zapłacić osobno gotówką.

dwz0x3a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwz0x3a