Trwa ładowanie...
dtz4gdb

Rewolucja w Lotto. Za kupon zapłacisz kartą bankową

Już w 2017 roku za kupon Lotto będzie można płacić nie tylko gotówką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rewolucja w Lotto. Za kupon zapłacisz kartą bankową
(Fot: Totalizator Sportowy)
dtz4gdb

Już od przyszłego roku za kupno zakładów w kolekturach Totalizatora Sportowego będzie można zapłacić kartą płatniczą. Jeżeli tak się rzeczywiście stanie, będzie to prawdziwa rewolucja na polskim rynku płatności.

Takie nieoficjalne doniesienia podaje serwis cashless.pl. Zaznacza, że nie zostały one potwierdzone przez biuro prasowe Totalizatora Sportowego.

Niemniej jednak - według serwisu - o umożliwienie płatności kartami bankowymi w kolekturach ma zabiegać Ministerstwo Rozwoju, którego celem jest upowszechnianie rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce.

dtz4gdb

Informację potwierdził resort rozwoju. Według przedstawicieli resortu w pierwszej kolejności Totalizator Sportowy chce przeprowadzić pilotaż we własnych kolekturach.

Obecnie osoby, które kupują zakłady Lotto, nie mają możliwości płacenia za nie kartami płatniczymi. Gotówka jest potrzebna zarówno w kolekturach, jak i np. w punktach handlowych, które mają u siebie lottomaty. Często zdarza się więc, że za zakupy np. w kiosku można zapłacić kartą, ale już za kupon Lotto trzeba zapłacić osobno gotówką.

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

dtz4gdb

Podziel się opinią

Share
dtz4gdb
dtz4gdb