Trwa ładowanie...
ycipk-2i1hgp

Rewolucja w Tesco. Ubrania F&F bez toksyn i chemikaliów

Brytyjska sieć hipermarketów Tesco zobowiązała się natychmiast usunąć z odzieży sprzedawanej pod marką własną groźne dla środowiska chemikalia. Tym samym sieć przystąpiła do programu Greenpeace Detox Campaign.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rewolucja w Tesco. Ubrania F&F bez toksyn i chemikaliów
(WP.PL)
ycipk-2i1hgp

Jak poinformował Greencpeace, Tesco natychmiast ma rozpocząć proces eliminacji ze odzieży marki własnej F&F toksycznych i groźnych dla środowiska chemikaliów - informuje portal dlahandlu.

Chodzi o tzw. ftalany i bromowane i chlorowane substancje, które zmniejszają palność ubrań oraz chlorowane rozpuszczalniki i metale ciężkie. Substancje, które Tesco obiecało usunąć ze swoich produktów to nie tylko te, których stosowanie jest już oficjalnie zakazane. Tesco wyeliminuje również środki, które uważane są za szkodliwe, ale nie ma ich na liście substancji zakazanych, bo nie ma dowodów, że wywołują działania niepożądane.

Zobacz również: 70 proc. Polaków kupuje produkty marek sieci handlowych

ycipk-2i1hgp

Ruch Tesco wynika z tego, że sieć przyłączyła się do międzynarodowego programu Greenpeace Detox Campaign. Bierze w nim udział ok. 80 sprzedawców detalicznych na całym świecie. Wśród nich są takie marki jak Marks & Spencer, H & M, Aldi i Lidl.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2i1hgp

ycipk-2i1hgp
ycipk-2i1hgp