Trwa ładowanie...

Rewolucja w Tesco. Ubrania F&F bez toksyn i chemikaliów

Brytyjska sieć hipermarketów Tesco zobowiązała się natychmiast usunąć z odzieży sprzedawanej pod marką własną groźne dla środowiska chemikalia. Tym samym sieć przystąpiła do programu Greenpeace Detox Campaign.

Rewolucja w Tesco. Ubrania F&F bez toksyn i chemikaliówŹródło: WP.PL
d21hgu5
d21hgu5

Jak poinformował Greencpeace, Tesco natychmiast ma rozpocząć proces eliminacji ze odzieży marki własnej F&F toksycznych i groźnych dla środowiska chemikaliów - informuje portal dlahandlu.

Chodzi o tzw. ftalany i bromowane i chlorowane substancje, które zmniejszają palność ubrań oraz chlorowane rozpuszczalniki i metale ciężkie. Substancje, które Tesco obiecało usunąć ze swoich produktów to nie tylko te, których stosowanie jest już oficjalnie zakazane. Tesco wyeliminuje również środki, które uważane są za szkodliwe, ale nie ma ich na liście substancji zakazanych, bo nie ma dowodów, że wywołują działania niepożądane.

Zobacz również: 70 proc. Polaków kupuje produkty marek sieci handlowych

Ruch Tesco wynika z tego, że sieć przyłączyła się do międzynarodowego programu Greenpeace Detox Campaign. Bierze w nim udział ok. 80 sprzedawców detalicznych na całym świecie. Wśród nich są takie marki jak Marks & Spencer, H & M, Aldi i Lidl.

d21hgu5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21hgu5