Trwa ładowanie...
prawo

Rewolucja w urlopach? Jest odpowiedź ministerstwa

Bezpłatny urlop na żądanie oraz niewykorzystany urlop, który przepada. Takie rozwiązanie miały się znaleźć w projekcie nowego Kodeksu pracy. O sprawie napisał dzisiejszy "Super Express". Rewelacje dziennika szybko zdementowało ministerstwo.

Share
Rewolucja w urlopach? Jest odpowiedź ministerstwa
Źródło: Shutterstock.com
d1txebz

W piątek "Super Express" napisał, że projekt nowego Kodeksu pracy, nad którym pracuje Komisja Kodyfikacyjna, zawiera niekorzystne dla pracowników zmiany, wśród nich m.in. urlop na żądanie, który miałby być bezpłatny.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej natychmiast zdementowało te doniesienia.

d1txebz

- Propozycje zmian w prawie pracy, formułowane w mediach przez członków Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, na obecnym etapie nie są propozycjami Prawa i Sprawiedliwości ani rządu. To autorskie pomysły niezależnych ekspertów prawa pracy oraz przedstawicieli partnerów społecznych – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej resortu.
Zobacz też:

Dni wolne od pracy w 2018 roku

Przypomnijmy, że Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy została powołana 15 września 2016 r. Jej zadaniem jest opracowanie projektu dwóch ustaw: Kodeks pracy oraz Kodeks zbiorowego prawa pracy. Komisja pracuje w dwóch zespołach.

Komisja zakończy swoje prace 15 marca tego roku i przedstawi Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekty nowych Kodeksów. O ich dalszych losach zadecyduje rząd.

d1txebz

Podziel się opinią

Share
d1txebz
d1txebz