Trwa ładowanie...
d1631zw

Robyg ma zgodę UOKiK na wspólne przedsięwzięcie dot. inwestycji na Mokotowie

Warszawa, 07.11.2014 (ISBnews) - Robyg otrzymał decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyrażającą zgodę na utworzenie przez spółkę z NCRE II Investments Limited (NCRE) w ramach spółki Robyg Mokotów Investment (RMI) wspólnego przedsięwzięcia. RMI realizuje projekt deweloperski na warszawskim Mokotowie.
Share
d1631zw

"W konsekwencji, NCRE zgodnie z warunkową umową sprzedaży udziałów w RMI (?) nabędzie 49% udziałów w kapitale zakładowym RMI, a projekt deweloperski prowadzony przez tę spółkę będzie prowadzony jako wspólne przedsięwzięcie spółki i NCRE" - czytamy w komunikacie.

Jednakże Robyg ma kontrolę nad RMI i w związku z tym RMI będzie konsolidowana metodą pełną w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej spółki, podkreślono także.

W połowie września grupa Robyg podpisała umowę o wspólnym przedsięwzięciu (joint venture) w zakresie inwestycji na warszawskim Mokotowie. Porozumienie dotyczy sprzedaży na rzecz NCRE II Investments Limited (NCRE II) 49% udziałów w spółce Robyg Mokotów Investment, która realizuje projekt deweloperski, oraz współpracy w zakresie realizacji tej inwestycji. Jak podał wówczas Robyg, umowa obejmuje finansowanie projektu ze strony NCRE II o łącznej kwocie w wysokości do 40 mln zł.

Robyg nie wykluczał wtedy także współpracy z NCRE II przy okazji realizacji kolejnych projektów.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje deweloperskie w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku.

(ISBnews)

d1631zw

Podziel się opinią

Share
d1631zw
d1631zw