Trwa ładowanie...
d2g70h0
d2g70h0

Robyg może wejść jesienią na GPW, wartość oferty kilkadziesiąt mln zł

25.08. Warszawa (PAP) - Grupa deweloperska Robyg przygotowuje się do przeprowadzenia jesienią oferty publicznej, której wartość może wynieść kilkadziesiąt mln złotych - podał Robyg...
Share
d2g70h0

25.08. Warszawa (PAP) - Grupa deweloperska Robyg przygotowuje się do przeprowadzenia jesienią oferty publicznej, której wartość może wynieść kilkadziesiąt mln złotych - podał Robyg w komunikacie prasowym.

Środki z emisji Robyg planuje przeznaczyć na nowe przedsięwzięcia deweloperskie.

"Wszystkie obecnie prowadzone projekty mają w pełni zabezpieczone finansowanie, na ich realizację nie potrzebujemy dodatkowych funduszy. Pieniądze uzyskane w przypadku ewentualnej oferty publicznej chcemy przeznaczyć głównie na rozwój biznesu, w tym przede wszystkim na pozyskanie kolejnych atrakcyjnych gruntów budowlanych w Warszawie. Obecni akcjonariusze są zgodni, że dzięki temu spółka jeszcze bardziej przyspieszy swój rozwój. Dlatego żaden z nich nie planuje sprzedaży posiadanych walorów" - powiedział cytowany w komunikacie Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg.

d2g70h0

Po pierwszym półroczu tego roku spółka ma 19,5 mln zł zysku netto i ponad 141 mln zł przychodów.

W całym 2009 roku przychody Robyg wyniosły 102 mln zł, a zysk netto 6,2 mln zł.

W I półroczu tego roku spółka sprzedała 287 mieszkań i apartamentów. W całym 2009 roku w projektach Robyg sprzedano 290 mieszkań.

Grupa deweloperska Robyg działa w Polsce od 2000 roku, specjalizuje się w realizacji projektów mieszkaniowych. Jej głównymi akcjonariuszami są: Nanette Real Estate Group oraz LBREP.(PAP)

pel/ jtt/

d2g70h0

Podziel się opinią

Share
d2g70h0
d2g70h0