Trwa ładowanie...
d4gye76
d4gye76

Rodzina Likusów

Najnowsze informacje
3.3
(6 głosów)
Oceń:
Zdjęcie

Rodzina Likusów to trzej bracia – Wiesław, Tadeusz oraz Leszek – przedsiębiorcy, którzy wspólnie działają w różnych dziedzinach biznesu, dzięki czemu zgromadzili fortunę i znajdują się wśród setki najbogatszych Polaków.

Życiorys

Wiesław Likus urodził się w 1956 roku, studiował na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, ukończył też studia podyplomowe na AGH oraz na Uniwersytecie w Petersburgu. Tadeusz Likus urodził się w 1958 roku, a Leszek Likus w 1964 roku. Przedsięwzięciami rodzinnymi i finansami zarządza najstarszy z rodzeństwa Wiesław, a Tadeusz i Leszek zajmują się kwestiami operacyjnymi i inwestycyjnymi.

Wiesław Likus zaczynał działalność zawodową w 1982 roku jako nauczyciel akademicki, dużo też podróżował – sprowadzał z zagranicy części do komputerów, a Tadeusz i Leszek zajmowali się składaniem sprzętu i sprzedawaniem go w kraju. W 1987 roku Wiesław Likus kupił wraz z braćmi przedsiębiorstwo Polski Tytoń z Radomia, a potem założył Fabrykę Cygar i Cygaretek Merkury, której został prezesem.

Wykorzystując rosnący kapitał, w 1997 roku rodzina Likusów zaczęła inwestować w hotele, z czego jest dzisiaj znana. Początek tego biznesu stanowił hotel Pod Różą w Krakowie, który kupili i odnowili. Następnie przyszła kolej na kolejne luksusowe nieruchomości – hotele Monopol, Stary, Copernicus, Grand w Łodzi i liczne restauracje. Hotel Copernicus należy do globalnego związku luksusowych hoteli Relais et Châteaux. Nieruchomości rodziny Likusów były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w kraju i za granicą.

Syn Wiesława, Arkadiusz Likus, również przyczynił się do wzbogacenia rodziny – otworzył Likus Concept Store, sieć prestiżowych butików gromadzących znane marki odzieżowe.

Majątek

Majątek rodziny Likusów osiągnął w 2017 roku wartość 953 mln zł. Częściami składowymi fortuny rodzinnej są: spółka Merkury zarządzająca Polskim Tytoniem i Zakładami Piwowarskimi Głubczyce, luksusowe nieruchomości w całej Polsce, a także sieć sklepów Likus Concept Store.

Życie prywatne

Córka Wiesława, Monika Likus, zajmuje się zarządzaniem częścią hoteli należących do rodziny, natomiast jego syn, Arkadiusz Likus, przez pewien czas był związany z córką Grzegorza Turnaua, Antoniną; później również z Dodą.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Rodzina Likusów znalazła się w zestawieniu 100 Najbogatszych Polaków magazynu Forbes w 2016 roku, zajmując 29. miejsce z majątkiem wartości 870 mln zł. Rok później pojawili się w rankingu na 36. miejscu, a ich majątek wyniósł 953 mln zł.

d4gye76
d4gye76
d4gye76
d4gye76