Trwa ładowanie...

Rodzinna firma pozytywnie postrzegana

Polacy nie potrafią podać przykładów firm rodzinnych, ale chętnie kupią pochodzące z nich produkty - donosi "Puls Biznesu".

Share
Rodzinna firma pozytywnie postrzegana
Źródło: WP.PL, Fot: Krzysztof Hawrot
d2pdsip

Jak wynika z raportu "Polacy o firmach rodzinnych", opracowanego przez Grant Thornton na podstawie badań zleconych przez Fundację Firmy Rodzinne i FBN Poland - Polacy wyobrażają sobie firmy rodzinne jako tradycyjne, małe, solidne i godne zaufania.

Zdaniem autorów badania, to pozytywne skojarzenia, ale nie do końca odpowiadają rzeczywistości. - Wśród największych firm rodzinnych w Polsce znajdziemy bowiem niezwykle innowacyjne i duże firmy, z powodzeniem konkurujące na rynkach zagranicznych z globalnymi gigantami - mówi Katarzyna Gierczak-Grupińska, prezes Fundacji Firmy Rodzinne.

d2pdsip

Aż 38,6 proc. badanych do zakupu towarów zachęciłaby informacja, że zostały wyprodukowane przez firmę rodzinną. Jednak zaledwie 9 proc. badanych spotkało się z takim oznaczeniem produktów. - Okazuje się, że niewiele firm w Polsce deklaruje swoją rodzinność, marnując potencjał wizerunkowy - uważa Konrad Bugiera, rzecznik prasowy Fundacji Firmy Rodzinne.

d2pdsip

Podziel się opinią

Share
d2pdsip
d2pdsip