Trwa ładowanie...

Rosja nakłada embargo na węgierskie salami

Rosja wprowadza od środy czasowe ograniczenia wwozu produktów największej węgierskiej firmy mięsnej Pick Szeged, znanej przede wszystkim z salami. Jako powód podano naruszenie norm sanitarnych i zasad Unii Celnej - informuje we wtorek agencja ITAR-TASS.

Share
Rosja nakłada embargo na węgierskie salamiŹródło: AFP, fot: Jay Directo
d2e0xwy

Najbardziej znanymi w Rosji towarami Pick Szeged, która obejmuje marki Pick, Delhus i Ringa, są różne rodzaje salami i bekon w opakowaniu próżniowym.

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) postanowiła wprowadzić ograniczenia dostaw z 14 węgierskich firm, w tym z 13 zakładów przetworów mięsnych i jednego zakładu przetworów mlecznych, po niezadowalających wynikach inspekcji.

Jak podaje Rossielchoznadzor, inspekcje przeprowadzone od połowy lutego do 1 marca przez jego ekspertów w 21 przedsiębiorstwach węgierskich, zajmujących się produkcją pochodzenia zwierzęcego, ujawniły naruszenie norm sanitarnych i zasad Unii Celnej (tworzą ją Rosja, Białoruś i Kazachstan). Rossielchoznadzor nie sprecyzował, na czym polega naruszenie norm sanitarnych przez węgierskie przedsiębiorstwa, z których dostaw czasowo zrezygnowano.

Korporacja Pick Szeged to jeden z najstarszych wytwórców produktów mięsnych na Węgrzech. Firma produkuje luksusowe wędliny, w tym salami zimowe (węg. t,liszálami).

W roku 2013 Węgry dostarczyły do Rosji 8 tys. ton produktów mięsnych za 12,5 mln dolarów.(PAP)

mmp/ kar/ mhr/

d2e0xwy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e0xwy
d2e0xwy