Trwa ładowanie...
d22gc5o

Rostowski opowiada się za zwiększeniem limitu inwestycji OFE w akcje do prawie 100 proc.

11.01. Warszawa (PAP) - Minister finansów Jacek Rostowski uważa, że po zmianach w systemie emerytalnym proponowanych przez rząd, OFE mogłyby inwestować w akcje środki zbliżone do...

Share
d22gc5o

11.01. Warszawa (PAP) - Minister finansów Jacek Rostowski uważa, że po zmianach w systemie emerytalnym proponowanych przez rząd, OFE mogłyby inwestować w akcje środki zbliżone do 100 proc. Jego zdaniem waloryzacja 5 proc. składki, którą rząd od 1 kwietnia br. chce kierować do specjalnego subfunduszu w ZUS, prawdopodobnie będzie waloryzowana o nominalne tempo wzrostu PKB.

"Jak 5 proc. składki zostanie przekazane na konto w ZUS, to ta pozostała część będzie mogła być inwestowana w akcje. Będzie to część znacząca, możliwe, że zbliżona do 100 proc." - powiedział we wtorek w Senacie Rostowski

"Dokładny sposób waloryzacji tych środków (które trafią do subfunduszu w ZUS - PAP) nie jest jeszcze określony, ale będzie to prawdopodobnie nominalne tempo wzrostu PKB, podobnie jak to ma miejsce w funduszu płac" - dodał.

Premier Donald Tusk po koniec ubiegłego roku poinformował, że składka przekazywana do OFE spadnie do 2,3 proc. z 7,3 proc., jakie fundusze emerytalne otrzymują obecnie. Dodał też, że projekt zmian w systemie emerytalnym powinien trafić do parlamentu już w styczniu, a same zmiany ustawowe mogłyby wejść w życie od 1 kwietnia 2011 roku. (PAP)

bg/ ana/

d22gc5o

Podziel się opinią

Share
d22gc5o
d22gc5o