Trwa ładowanie...
dybvlcu

Rozmowy Comarchu o dokapitalizowaniu Cracovii idą w dobrym kierunku - Filipiak

27.09. Warszawa (PAP) - Rozmowy Comarchu w sprawie dokapitalizowania MKS Cracovia SSA kwotą 30 mln zł i zwiększenia zaangażowanie w tę spółkę idą w dobrym kierunku - poinformował...

Share
dybvlcu

27.09. Warszawa (PAP) - Rozmowy Comarchu w sprawie dokapitalizowania MKS Cracovia SSA kwotą 30 mln zł i zwiększenia zaangażowanie w tę spółkę idą w dobrym kierunku - poinformował prezes Comarchu Janusz Filipiak. Z wypowiedzi prezesa wynika, że Cracovia, która jest operatorem nowego stadionu, nie będzie w stanie sama pokryć kosztów jego funkcjonowania.

"Obecnie trwają negocjacje z Miastem odnośnie dokapitalizowania Klubu w ramach inwestycji na Cichym Kąciku. Oczywiście to są trudne tematy i trzeba uważać, bo potem różne służby państwowe będą się temu przyglądać, dlatego też ja się wcale z tym nie spieszę, nie wywieram żadnej presji. Tym nie mniej rozmowy idą w dobrym kierunku i jeśli faktycznie uda się spółkę dokapitalizować, będziemy mogli +włożyć+ 30 mln zł do Klubu i zagospodarować także Cichy Kącik(...)" - powiedział Filipiak w wywiadzie dla gazety "Terazpasy.pl".

Na pytanie, czy nowy stadion Cracovii, którego klub jest operatorem będzie w stanie na siebie zarobić Filipiak odpowiedział:

"Na pewno nie, bo musimy zapłacić Miastu dwa miliony gotówką, a pod uwagę brać należy również pozostałe koszty, czyli około trzech milionów. Mam tutaj na myśli koszt organizacji meczów, ochrony, mediów. W tej sytuacji roczny koszt utrzymania stadionu to około pięciu milionów złotych i liczymy się z tym, że tyle w ciągu roku nie zarobimy. Comarch zapłaci różnicę - tak o trzeba by ująć."

dybvlcu

Comarch planuje dokapitalizować MKS Cracovia SSA kwotą 30 mln zł i zwiększyć swoje zaangażowanie w ten klub. Według wcześniejszych informacji pieniądze jakie otrzyma Cracovia mają być przeznaczone na renowację obiektów sportowych należących do klubu i spłatę długów. Obecnie trwają prace wspólnego zespołu Urzędu Miasta, Comarchu i Cracovii m. in. nad wyceną gruntów. Dopiero po dokonaniu wyceny będzie można oszacować jaki udział obejmie Comarch w kapitale Cracovii.

Obecnie kapitał zakładowy MKS Cracovia SSA wynosi 14.557.000 zł i dzieli się na 145.570 akcji. Comarch posiada 71.550 akcji i głosów, co stanowi 49,15 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki. Większość członków rady nadzorczej Cracovii jest wybierana przez Comarch.

Według raportu półrocznego Comarchu na koniec czerwca zadłużenie Cracovii wobec Comarchu wynosiło 8,45 mln zł.(PAP)

gsu/ ana/

dybvlcu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dybvlcu
dybvlcu