Trwa ładowanie...

Rozmowy o seksie wpływają na jakość pracy

Jak pokazują wyniki najnowszych badań, rozmowy o seksie w miejscu pracy wpływają nie tylko na jakość wykonywanych obowiązków, ale i na zdrowie psychiczne pracowników.

Rozmowy o seksie wpływają na jakość pracyŹródło: thinkstock
d4g3s3d
d4g3s3d

W badaniach, przeprowadzonych przez Jennifer Berdahl z Uniwersytetu Toronto i Karla Aquino z Uniwersytetu British Columbia, wzięło udział prawie 1,3 tys. pracowników różnych sektorów gospodarki. Uczestników badania pytano, jak często spotykają się z seksualnymi podtekstami w miejscy pracy i czy są one dla nich akceptowalne. Następnie zebrane dane porównano z psychicznych samopoczuciem pracowników, poczuciem docenienia w pracy oraz efektywnością pracy.

Jak pokazały wyniki badań, im więcej żartów z podtekstem i rozmów o seksie w pracy, tym większe niezadowolenie z pracy, poczucie bycia niedocenianym pracownikiem, narzekanie na pracę i niecenienie jej, gorsze wyniki w pracy i częstsze niewywiązywanie się z zadań. Nawet współczynnik zachorowań na depresję był wyższy w tych środowiskach, w których rozmowy o seksie były częstsze.

JK

d4g3s3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g3s3d