Rozmowy związków z zarządem Puław nie przyniosły porozumienia, od soboty strajk okupacyjny

16.03. Warszawa (PAP) - Rozmowy związków zawodowych z zarządem Puław nie przyniosły porozumienia, w sobotę w spółce rozpocznie się strajk okupacyjny - poinformowali w komunikacie...

16.03. Warszawa (PAP) - Rozmowy związków zawodowych z zarządem Puław nie przyniosły porozumienia, w sobotę w spółce rozpocznie się strajk okupacyjny - poinformowali w komunikacie związkowcy.

"Dzisiejsze rozmowy z zarządem Zakładów Azotowych Puławy zakończyły się fiaskiem. Zarząd wyznaczył kolejny termin rozmów na poniedziałek o godz. 10.00. Oznacza to, że jutro (sobota) o godz. 14.00 w Zakładach Azotowych Puławy rozpocznie się strajk okupacyjny" - napisano.

Związkowcy podtrzymują wcześniejsze zapowiedzi, że nie będą przerywać produkcji.

"Produkcja będzie kontynuowana, strajk nie wpłynie na poziom produkcji, nie zmniejszy jej" - powiedział PAP Sławomir Wręga, przewodniczący ZZPRC.

Związki zawodowe domagają się podwyżki płac o 15 proc.

Zarząd Puław w piątek po południu przedstawił Komitetowi Strajkowemu propozycję odnośnie rozdysponowania 4 proc. przeznaczonych na regulacje płacowe.

"Przeznaczone byłyby one priorytetowo dla tych pracowników, którzy aktualnie nie otrzymują wynagrodzeń ze swojej kategorii wynagradzania. Rozwiązanie to wychodzi naprzeciw oczekiwaniom strony związkowej zgłaszanym od początku sporu. Takie doprecyzowanie porozumienia podpisały już w dniu wczorajszym cztery z sześciu działających w spółce organizacji związkowych" - napisano w piątkowym komunikacie prasowym Puław.

Spółka podała także, że jej zarząd podtrzymał wolę uruchomienia 6 proc. powszechnych podwyżek płac, przeznaczenia 4 proc. na dalsze regulacje wynagrodzeń oraz utworzenia 5 proc. funduszu premiowego, którego nowy regulamin zostałby jak najszybciej opracowany wspólnie ze stroną związkową.

"To umożliwiłoby sięgnięcie po tę pulę środków jeszcze w tym roku obrotowym" - napisano.

Spółka podkreśliła, że zarząd nie wycofał się z tych propozycji po informacji o 16 proc. podwyżkach cen gazu, co dla spółki oznacza wzrost kosztów zakupu szacunkowo o 136 mln zł w 2012 roku. (PAP)

pel/ maf/ jtt/

Źródło artykułu:PAP
chemicznygiełdaspółka

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)