Trwa ładowanie...
d1o436f

RPP już spóźniona z obniżkami stóp, w X powinna znaleźć się większość za obniżką - Bratkowski, RPP

10.09. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Rada Polityki Pieniężnej jest już spóźniona z obniżkami stóp procentowych, a w październiku w jej łonie powinna uformować się większość za obniżką...

d1o436f

10.09. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Rada Polityki Pieniężnej jest już spóźniona z obniżkami stóp procentowych, a w październiku w jej łonie powinna uformować się większość za obniżką - ocenił w wywiadzie dla agencji Bloomberg członek RPP Andrzej Bratkowski. Jego zdaniem Rada "jednym ruchem" powinna odwrócić majową obniżkę i dostarczyć obniżkę stóp.

"Musimy jednym ruchem odwrócić niepotrzebną podwyżkę z maja i dostarczyć obniżki stóp by przeciwdziałać spowolnieniu gospodarczemu. Odkładanie obniżki spowoduje bardziej radykalne zmiany, gdyż spowolnienie się pogłębia i już jesteśmy spóźnieni z obniżką" - powiedział Bratkowski w poniedziałkowym wywiadzie dla agencji Bloomberg.

"Dane, które napłyną przed następnym posiedzeniem RPP powinny pomóc w zbudowaniu większości za obniżką w październiku. Powinniśmy obniżyć stopy na przełomie drugiego i trzeciego kwartału" - dodał, zaznaczając, że w jego opinii nie ma potrzeby, by czekać z obniżką na listopadową projekcję inflacji. (PAP)

fdu/ ana/

d1o436f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o436f