Trwa ładowanie...
d1aeg00
d1aeg00
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

RPP nie zmieniła poziomu stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała na środowym posiedzeniu, by pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie, co oznacza, że referencyjna stopa procentowa NBP nadal wynosić będzie 1,50 proc. w skali rocznej - wynika z komunikatu Rady.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1aeg00

Po środowej decyzji RPP referencyjna stopa procentowa wynosić będzie nadal 1,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., stopa depozytowa 0,50 proc., a stopa redyskonta weksli 1,75 proc.

Decyzja Rady jest zgodna z rynkowymi oczekiwaniami. Ok. godz. 16 odbędzie się konferencja prasowa po posiedzeniu RPP, na której zostanie przedstawione uzasadnienie środowej decyzji.

W marcu br. RPP obniżyła stopy procentowe NBP o 50 pkt bazowych, a w komunikacie podała, że decyzja ta oznacza "zamknięcie cyklu łagodzenia polityki pieniężnej". Od tego czasu Rada utrzymuje stopy bez zmian.

d1aeg00

Podziel się opinią

Share
d1aeg00
d1aeg00