Trwa ładowanie...
dau5tj1
dau5tj1

RPP utrzymała stopy proc. bez zmian, zgodnie z oczekiwaniami

Warszawa, 04.02.2015 (ISBnews) - Rada Polityki Pieniężnej (RPP) utrzymała stopy procentowe bez zmian, co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 2,00%, podał bank centralny. O godz. 16.00 odbędzie się konferencja prasowa RPP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dau5tj1

Stopa lombardowa wynosi więc nadal 3,00%, stopa depozytowa - 1,00%, a stopa redyskonta weksli - 2,25%, podano w komunikacie.

Większość z 14 ankietowanych przez agencję ISBnews analityków oczekiwało pierwszej redukcji najwcześniej na kolejnym posiedzeniu. Trzech ekonomistów oczekiwało jednak cięcia już na obecnym posiedzeniu - o 25 pb. Większość analityków uważa, że na koniec roku główna stopa procentowa będzie wynosiła 1,75%.

Podczas styczniowego posiedzenia RPP utrzymała stopy procentowe na obecnym poziomie. Ostatni raz Rada redukcji dokonała w październiku ubiegłego roku ustalając główną stopę referencyjną na poziomie 2,00%. RPP pisała później w swoich komunikatach, że ze względu na niepewność co do przyszłej koniunktury, nie wyklucza dalszego dostosowania polityki pieniężnej.

(ISBnews)

dau5tj1

Podziel się opinią

Share
dau5tj1
dau5tj1