Trwa ładowanie...
dspv4ey
stopy

"RPP wcześniej czy później dostosuje poziom stóp do koniunktury"

RPP wcześniej czy później będzie
dostosowywać poziom stóp do pogarszającej się sytuacji
gospodarczej - powiedział członek RPP Andrzej
Sławiński w TNN CNBC.

Share
dspv4ey

RPP wcześniej czy później będzie dostosowywać poziom stóp do pogarszającej się sytuacji gospodarczej - powiedział członek RPP Andrzej Sławiński w TVN CNBC.

_ Myślę, że jesteśmy w takim momencie, że bank centralny będzie wcześniej czy później dostosowywać stopy do pogarszających się perspektyw wzrostu, z tą poprawką, że jesteśmy na drodze do euro i skala ewentualnych obniżek będzie musiała brać pod uwagę spełnienie kryterium inflacyjnego _ - powiedział.

_ Stopy wcześniej czy później będą dostosowywane do pogarszającego się stanu koniunktury _ - dodał.

Zdaniem członka Rady zapisany w centralnej ścieżce projekcji inflacji i PKB wzrost gospodarczy Polski jest najbardziej prawdopodobny.

dspv4ey

_ Najbardziej prawdopodobny scenariusz to 2,8 proc., wszystko zależy od tego jak głęboka będzie recesja w gospodarce światowej, prognozy wzrostu naszego kraju w dużej mierze zależą od tego co się będzie działo na świecie _ - powiedział Sławiński.

Podkreśla także, że w podejmowaniu przyszłych decyzjach RPP tradycyjnie najważniejsze będą prognozy inflacji i tempa wzrostu gospodarczego.

_ Dla banku centralnego najważniejsze są prognozy inflacji i tempa wzrostu. Prognoza inflacji jest punktem odniesienia _ - powiedział członek Rady. (PAP)

dspv4ey

Podziel się opinią

Share
dspv4ey
dspv4ey