Trwa ładowanie...

Ruszyła wakacyjna oferta PKP Intercity. Bilet weekendowy już za 81 zł

W piątek 23 czerwca ruszyła wakacyjna oferta PKP Intercity. Przewoźnik zachwala bogatą siatkę połączeń i atrakcyjne ceny biletów. Hitem może okazać się kosztujący 81 zł bilet weekendowy, który umożliwia przejazdy dowolnymi składami TLK i IC od 19:00 w piątek do 6:00 rano w poniedziałek.

Ruszyła wakacyjna oferta PKP Intercity. Bilet weekendowy już za 81 złŹródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: kaffeeeinstein
d40jocc
d40jocc

Przewoźnik podkreśla, że średnio na dobę we wszystkich składach PKP Intercity będzie dostępnych około 130 tys. miejsc siedzących. W trasy wyruszą pociągi m.in. nad morze - do Kołobrzegu, Świnoujścia, Łeby, Ustki, Trójmiasta czy na Hel oraz na Warmię i Mazury - do Olsztyna, Działdowa i Iławy.

Tegoroczną nowością jest możliwość podróży do Giżycka. W wakacyjne weekendy na trasie Łódź-Giżycko pojedzie pociąg TLK Niegocin. Wybierając się za granicę, pasażerowie będą mogli dojechać m.in. na Ukrainę, Węgry, Słowację do Czech, Austrii, Niemiec czy Rosji.

Pojawiły się też nowe połączenia z górskimi miejscowościami. Nowością jest połączenie z Warszawy w Beskid Śląski. Przewoźnik zapewnił dojazd do Zwardonia i Żywca. Składami PKP Intercity podróżni dojadą także do Kudowy-Zdroju i do Szklarskiej Poręby. Z kolei do Jeleniej Góry będzie można dojechać Pendolino.

Codziennie do Zakopanego będzie można dostać się kilkoma pociągami PKP Intercity. Składy przewoźnika docierają również w Bieszczady do Zagórza.

d40jocc

Bilet weekendowy za 81 zł

Pasażerowie, którzy planują odwiedzić klika miejsc, mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Jest ona dostępna od piątku od 19:00 do poniedziałku do 6:00 rano.

Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi składami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Wideo: czy superszybka kolej Hyperloop pojawi się w Polsce?

PKP Intercity przygotowało też specjalne oferty dla podróżujących z dziećmi. Pasażerowie, którzy kupią Bilet Rodzinny, mogą liczyć na 30 proc. rabatu. Z dodatkowych ulg skorzystają posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowych 37 proc., otrzymają również 30 proc. upustu na kupione bilety.

Przewoźnik przypomina, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują pociągami PKP Intercity za darmo. Wystarczy pobrać dla nich bilet uprawniający do bezpłatnego przejazdu. Natomiast w ramach oferty Bilet dla Seniora 30 proc. zniżkę otrzymają osoby, które ukończyły 60. rok życia.

PKP Intercity obiecuje też dodatkowe wsparcie informacyjne dla podróżnych w czasie wakacji.

d40jocc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40jocc