Trwa ładowanie...

Ryanair zmienia zasady dotyczące bagaży. Bez priorytetu do kabiny tylko z torebką

Od 1 listopada tani przewoźnik wprowadza nową politykę bagażową, ograniczającą m.in. liczbę bagaży podręcznych które można wnieść do kabiny.

Share
Ryanair zmienia zasady dotyczące bagaży. Bez priorytetu do kabiny tylko z torebką
Źródło: iStock.com
d3aj5y2

Ryanair skarży się, że przez zbyt wielu pasażerów z dwoma bagażami podręcznymi opóźniają się wyloty samolotów. Toreb i walizek jest tak wiele, że brakuje miejsa w schowkach nad głowami. Dlatego linia zdecydowała się po 4 latach odebrać prawo przyznane każdemu pasażerowi do bagażu o wadze 10 kg (i rozmiarze do 55 x 40 x 20 cm) oraz mniejszej torby o wymiarach do 35 x 20 x 20 cm.

Podróżni chcący wnieść małą walizkę na tych samych zasadach po 1 listopada będą musieli wykupić usługę priorytetowego wejścia na pokład kosztującą od 24 zł. Ryanair rezerwuje taką opcję jedynie dla 90 pasażerów - donosi "Guardian".

Informację o zmianach zawarto też w specjalnym wideo na kanale Youtube przewoźnika. Wynika z niego, że pasażerowie bez wykupionego "priorytetu" będą musieli oddać bagaż podręczny (za darmo) do luku bagażowego.

Jednocześnie duży bagaż będzie tańszy. Wraz z nowymi zasadami przewozu bagażu, rejestrowany będzie mógł ważyć do 20 kg (zamiast 15 kg), a jego cena spadnie z 35 euro do 25 euro (ze 160 zł do 116 zł). Te zmiany mają kosztować Ryanair 50 mln euro rocznie.

d3aj5y2

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3aj5y2

Podziel się opinią

Share
d3aj5y2
d3aj5y2