Trwa ładowanie...
dc68ppx

Ryciny Pabla Picassa w Warszawie. Będzie można je wylicytować na aukcji

Miłośnicy sztuki będą mogli obejrzeć zbiór rycin Pabla Picassa w Warszawie na wystawie "Grafika Artystyczna" w DESA Unicum. Można oglądać je również w internecie. W połowie maja chętni będą mogli wylicytować je na aukcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbiór rycin Pabla Picassa będzie można obejrzeć w maju w Warszawie.
Zbiór rycin Pabla Picassa będzie można obejrzeć w maju w Warszawie. (Materiały prasowe)
dc68ppx

Dzieła Pabla Picassa można obejrzeć na żywo, ponieważ drugi etap odmrażania gospodarki zezwolił na wznowienie działalności m.in. instytucji kultury. Dom Aukcyjny DESA Unicum w komunikacie prasowym przypomina, że artysta kojarzony przede wszystkim z dziełem "Guernica", nie ograniczał się wyłącznie do malarstwa, lecz zajmował się także grafiką.

"Prace graficzne autorstwa Picassa, ręcznie przez niego sygnowane, są absolutną rzadkością. Książka autorstwa Prospera Merimee 'Carmen' zawiera aż 37 rycin tego słynnego na całym świecie artysty. Prezentowany zbiór bardziej przypomina jednak tekę, gdyż arkusze nie są zszyte. Same ryciny nie są w ścisłym sensie ilustracjami dla tekstu książki, raczej jego dopełnieniem" - czytamy w komunikacie prasowym.

"Pablo Picasso w sposób minimalistyczny przedstawił na nich m.in. ludzkie twarze i zwierzęce łby. Prezentowany na aukcji egzemplarz należał do Stanisława Dawskiego, malarza i grafika, który razem z Picassem działał w komitecie UNESCO" - czytamy dalej.

dc68ppx

Zobacz też: Koronawirus uderzył w hotele Gołębiewski. "Trzy lata wychodzenia ze strat"

Nie tylko dzieła Picassa będą wystawione na aukcji. Chętni do wzięcia udziału w akcji, lub też odwiedzający wystawę, mogą zobaczyć m.in. rycinę autorstwa Mojżesza Kislinga. W komunikacie podkreślono, że ten artysta zostawił po sobie niewiele prac graficznych.

Oprócz tego zaprezentowane zostaną również: akt autorstwa Jerzego Nowosielskiego, prace Anieli Wzorek-Rafałowskiej, Józefa Mehoffera, Leona Wyczółkowskiego, Zofii Stryjeńskiej czy Józefa Pankiewicza. Natomiast na licytację trafią prace graficzne m.in. Juliana Stańczaka, Jana Tarasina, Henryka Stażewskiego, Marii Mesterou i Romana Opałki.

dc68ppx

Dom aukcyjny podkreśla, że 180 dzieł uznanych artystów będzie można obejrzeć w siedzibie. DESA Unicum deklaruje, że pracuje obecnie "w nowym, bardziej otwartym trybie".

"W siedzibie może na raz przebywać do piętnastu Klientów. Możliwe jest oglądanie prac, spotkanie z doradcą klienta, a także korzystanie z biura przyjęć obiektów i punktu wydań" - czytamy. W środku obowiązywać będą standardowe obecnie restrykcje sanitarne, takie jak zachowanie dwumetrowego odstępu, konieczność zasłaniania nosa i ust czy noszenia rękawiczek. Odwiedzającym będzie udostępniony płyn do dezynfekcji.

dc68ppx

Kto jednak obawia się wizyty w siedzibie domu aukcyjnego ze względu na szalejącego koronawirusa, może również zapoznać się z dziełami w internecie na stronie domu aukcyjnego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

dc68ppx

Podziel się opinią

Share
dc68ppx
dc68ppx