Trwa ładowanie...
d20kgzn

Dezynfekcja rąk przez dzieci. Znamy stanowisko GIS

Dzieci, zwłaszcza do szóstego roku życia, nie powinny stosować środków do dezynfekcji rąk – przekonuje GIS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O ile dorośli mają obowiązek możliwie częstej dezynfekcji rąk, dzieci nie muszą - a nawet nie powinny - tego robić
O ile dorośli mają obowiązek możliwie częstej dezynfekcji rąk, dzieci nie muszą - a nawet nie powinny - tego robić (Pixabay)
d20kgzn

W środę 6 maja niektóre przedszkola i żłobki zostały otwarte i przyjęły dzieci. Nie wszystkie placówki się na to zdecydowały, bo zbyt wiele wątpliwości i niedomówień narosło wokół zachowania zasad bezpieczeństwa i higieny. Wprawdzie rząd wydał wytyczne, w których mowa jest o konieczności dezynfekcji rąk przez opiekunów czy dezynfekcji zabawek, ale rodzice zastanawiali się na przykład, co z dezynfekcją rąk przez dzieci.

O tym wytyczne milczały, więc przedszkola na własną rękę próbowały dowiedzieć się u źródła, czyli w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, jak wygląda prawidłowa procedura. Stanowisko GIS poznaliśmy dzięki naszej czytelniczce, która dostała wiadomość od dyrekcji przedszkola.

- GIS nie zaleca stosowania środków do dezynfekcji rąk przez dzieci, zwłaszcza do lat 6. Wynika to z możliwości wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych, przede wszystkim reakcji uczuleniowych. Produkty biobójcze, ze względu na skład, nie są przeznaczone typowo dla dzieci – czytamy w stanowisku, podpisanym przez ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego.

 wp.pl
(wp.pl)
d20kgzn

Jednocześnie szef MEN odsyła do stron rządowych, gdzie opublikowano odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d20kgzn

Podziel się opinią

Share
d20kgzn
d20kgzn