Trwa ładowanie...
d3b74dn
03-03-2010 12:13

Rynki uśpione

Na rynkach akcji utrzymuje się bardzo niska zmienność. Na wczorajszej sesji kontrakt na S&P500 handlowany był w zakresie około 7 punktów już po otwarciu handlu w USA. W końcówce sesji nastąpiła lekka wyprzedaż, ale impuls był na tyle słaby, że nie ma znaczenia prognostycznego.

d3b74dn
d3b74dn

Wolumen handlu potwierdzał niewielką aktywność rynku ledwo przekraczając próg 1 miliarda akcji. Co ciekawe, aż 360 spółek zrobiło nowe 52 tygodniowe maksima; nie było żadnych nowych minimów. Wzrosty zatrzymały się niemal idealnie na 76,40% zniesieniu fibo. Wydaje się, że rynek znalazł się w bardzo ważnym momencie technicznym. Biorąc pod uwagę piątkowe dane z rynku pracy, niedługo może nastąpić rozstrzygnięcie. Ostatnie wzrosty wygenerowały wstępne sygnały kupna, ale przy tak zdezorientowanym rynku mogą okazać się one fałszywe. Niewielka aktywność generalnie premiuje grę przeciwko takim sygnałom. Niską aktywnością charakteryzują się również inne rynki. Notowania ropy i miedzi utknęły w wąskich zakresach. Podobnie zachowują się rentowności obligacji. Największa zmienność panuje na walutach, ale w szerszym kontekście notowania dolara również pozostają w trendzie bocznym. Uspokoił się nawet funt, który odbija się nieznacznie po ostatnich silnych spadkach. Popołudniu w centrum uwagi będą dane ADP, będące
prognostykiem piątkowych danych NFP. Wieczorem rynek może reagować na publikację Beżowej Księgi zawierającej anegdotyczne informacje o kondycji gospodarczej poszczególnych dystryktów federalnych. Istotne będą również dane ISM dla usług ,ale przy braku większych niespodzianek nie powinny mieć większego wpływu na notowania. Rynki nadal czekają na katalizator. Mogą się nim okazać piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

EURPLN
Złoty tradycyjnie już osłabia się w godzinach porannych i jesli schemat się powtórzy popołudniu może nastąpić umocnienie w kierunku ostatnich minimów. Nastroje na rynkach pozostają umiarowanie pozytywne, ale dominuje atmosfera wyczekiwania. Wyjście ponad 3,94 na EURPLN będzie sygnalizować większą korektę. Taki scenariusz należy uwzględnić, gdyż przed piątkowymi danymi NFP rynek może być skłonny do realizacji zysków z ostatniego ruchu. Najbliższym oporem technicznym będzie strefa 3,9540- 3,96. Kolejny istotny opór znajduje się przy 4,00-4,01. Główny trend jest nadal spadkowy. Dzisiaj największej reakcji należy spodziewać się przy okazji publikacji danych ADP.
EURUSD
Zakres wahań na eurodolarze pozostaje bardzo szeroki w ciągu dnia. Wczoraj notowania EURUSD chwilowo przebiły poziom 1,3440, osiągając nowe minimum trendu, ale przebicie okazało się fałszywe i nastąpiło gwałtowne odreagowanie. W efekcie na wykresie dziennym powstała wzrostowa formacja młota sugerująca dalsze wzrosty. Rynek jest obecnie bardzo podatny na pojawiające się w prasie informacje dotyczące Grecji. Biorąc pod uwagę zbliżający się termin publikacji miesięcznego raportu z rynku pracy zmienność w ciągu dnia powinna utrzymywać się na wysokim poziomie. Cztery próby zejścia poniżej 1,3440 zakończyły się niepowodzeniem. Teraz rynek może przetestować opór przy 1,38. Dzisiaj w centrum uwagi będą dane ADP.
GBPUSD
Po niedawnej panicznej wyprzedaży funta rynek zdołał się uspokoić i obecnie trwa odreagowanie ostatnich spadków. Funta wspierają dzisiaj dobre dane PMI dla usług, których odczyt przewyższył oczekiwania analityków (58.4 vs 54.9). Najbliższym oporem technicznym będzie 1,51, ale w przypadku przyspieszenia korekty wzrostowej notowania funtdolara mogą przetestować strefę oporu przy 1,5174-77, gdzie znajduje się strefa zniesień fibo. W przypadku cofnięcia notowań popyt powinien bronić strefy wsparcia przy 1,49-1,4930. Jutro w centrum uwagi będzie decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Rynek będzie zwracał uwagę na wszelkie sugestie dotyczące ewentualnego wznowienia programu skupu obligacji. Zakres wahań powinien utrzymywać się na wysokim poziomie.

USDJPY
Notowania głównych par jenowych ustabilizowały się po ostatnich silnych wahaniach. Eurojen oscyluje w pobliżu 121. Zakres zawężył się do kilkudziesięciu pipsów. Oporem pozostaje strefa 121,50-121,80. Na USDJPY trwa próba wybicia dołem z zakresu, ale ruch ten wynika głównie ze zmiany relacji eurodolara. W nocnych godzinach handlu notowania USDJPY na chwilę spadły poniżej minimum z 4 lutego. Obecnie dolarjen handlowany jest w wąskim zakresie 88,60-89,00. Możliwe jest wyjście górą z tego zakresu i powrót do szerszego przedziału wahań 88,50-89,50. Przed piątkowymi danymi NFP nie spodziewamy się silnych impulsów.

Autor: Wojciech Smoleński

d3b74dn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b74dn