Trwa ładowanie...
d3mcm9p

Rząd bierze się za naciągaczy. Nowe prawo ma chronić seniorów

Naciągacze są bezkarni, bo pozwala na to prawo. Podejrzane firmy dzwonią do seniorów i kuszą przez telefon bezpłatnymi badaniami. Zamiast badań wciskają drogi, bezużyteczny sprzęt medyczny. Sprawie w końcu postanowił przyjrzeć się rząd.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Firmy kuszą seniorów bezpłatnymi badaniami. Zamiast badań podstępem podsuwają im umowy kredytowe
Firmy kuszą seniorów bezpłatnymi badaniami. Zamiast badań podstępem podsuwają im umowy kredytoweŹródło: East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d3mcm9p

W kancelarii premiera powstał specjalny zespół, któremu patronuje wicepremier Beata Szydło – czytamy w czwartkowym „Superexpressie”.

Po pierwszym spotkaniu, do którego doszło w kwietniu, UOKiK zaczął pracę nad zmianami w prawie. MSWiA i policja wspólnie będą informować emerytów o zagrożeniach, a resort zdrowia przekaże ostrzeżenia za pośrednictwem szpitali – czytamy w dzienniku.

d3mcm9p

Zanim jednak powstanie nowe prawo, seniorów musi chronić zdrowy rozsądek. Superexpress opowiada historię seniorki z Raciborza, która poszła na pokaz i dała naciągnąć się na zakup medycznego sprzętu. Firma użyła podstępu. Emerytka została zwabiona perspektywą bezpłatnych badań.

- Przed badaniami oszuści zabierają dowód, rzekomo po to by uzupełnić potrzebne dane – opowiada pani Halina. – Zamiast zgody na badania, podsuwają do podpisania umowę kredytową.

Zobacz także: List od ZUS o przyszłej emeryturze. Jak poprawnie odczytać dokument?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3mcm9p

Podziel się opinią

Share
d3mcm9p
d3mcm9p