Rząd bierze się za naciągaczy. Nowe prawo ma chronić seniorów

Naciągacze są bezkarni, bo pozwala na to prawo. Podejrzane firmy dzwonią do seniorów i kuszą przez telefon bezpłatnymi badaniami. Zamiast badań wciskają drogi, bezużyteczny sprzęt medyczny. Sprawie w końcu postanowił przyjrzeć się rząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Firmy kuszą seniorów bezpłatnymi badaniami. Zamiast badań podstępem podsuwają im umowy kredytowe
Firmy kuszą seniorów bezpłatnymi badaniami. Zamiast badań podstępem podsuwają im umowy kredytowe (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
WP

W kancelarii premiera powstał specjalny zespół, któremu patronuje wicepremier Beata Szydło – czytamy w czwartkowym „Superexpressie”.

Po pierwszym spotkaniu, do którego doszło w kwietniu, UOKiK zaczął pracę nad zmianami w prawie. MSWiA i policja wspólnie będą informować emerytów o zagrożeniach, a resort zdrowia przekaże ostrzeżenia za pośrednictwem szpitali – czytamy w dzienniku.

WP

Zanim jednak powstanie nowe prawo, seniorów musi chronić zdrowy rozsądek. Superexpress opowiada historię seniorki z Raciborza, która poszła na pokaz i dała naciągnąć się na zakup medycznego sprzętu. Firma użyła podstępu. Emerytka została zwabiona perspektywą bezpłatnych badań.

WP

- Przed badaniami oszuści zabierają dowód, rzekomo po to by uzupełnić potrzebne dane – opowiada pani Halina. – Zamiast zgody na badania, podsuwają do podpisania umowę kredytową.

Zobacz także: List od ZUS o przyszłej emeryturze. Jak poprawnie odczytać dokument?

WP
WP
WP