Trwa ładowanie...
d23gizv

Rząd chce być gotów do wejścia do ERM2 jak najszybciej, nawet w '09 - premier

17.7.Warszawa (PAP) - Rząd chce, aby Polska była przygotowana do przystąpienia do systemu ERM2 jak najszybciej - jeśli byłoby to możliwe, to jeszcze w tym roku - poinformował...
Share
d23gizv

17.7.Warszawa (PAP) - Rząd chce, aby Polska była przygotowana do przystąpienia do systemu ERM2 jak najszybciej - jeśli byłoby to możliwe, to jeszcze w tym roku - poinformował premier Donald Tusk.

"Czy realne jest utrzymanie kalendarza, czyli euro na początku 2012 roku - w dużej mierze zależy to od tego, czy Polska będzie w stanie utrzymać się w kryteriach, które obowiązują w strefie euro, kryteriach z Maastricht. Mój rząd pracuje na rzecz tego, aby Polska utrzymała w ryzach dług publiczny, deficyt, żeby te kryteria spełniać. Ale kryzys, ta sytuacja krytyczna na świecie nie ułatwia tutaj nam zadania" - powiedział premier na konferencji.

"Pozostaje wierny poglądowi, że Polsce opłaciłoby się jak najszybsze wejście do strefy euro, ale (...) mój rząd nie podejmie żadnej ryzykownej decyzji w tej kwestii. Ponieważ to jest decyzja, która będzie decydowała o życiu, pieniądzach wszystkich Polaków bez wyjątku, my na żaden hazard sobie w tej kwestii nie pozwolimy" - dodał.

"Jeśli będziemy mieli poczucie z ministrem finansów, że wejście do ERM2 byłoby jakimś ryzykiem dla polskich obywateli, to nie będziemy tej decyzji forsować na siłę, ale przygotowani do takiej możliwości chcemy być jak najszybciej, jeśli to byłoby możliwe, jeszcze w tym roku" - poinformował premier.(PAP)

jba/ gor/

d23gizv

Podziel się opinią

Share
d23gizv
d23gizv