Trwa ładowanie...
d1j79jm

Rząd dofinansuje zakup komputerów dla dzieci w pieczy zastępczej za 130 mln zł

130 mln złotych z unijnego programu Wiedza Edukacja Rozwój przeznaczy rząd na zakup m.in. komputerów dla dzieci w pieczy zastępczej - poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Pieniądze do dzieci trafią za sprawą samorządów powiatowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na zdjęciu: minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wojewoda Ewa Leniart, starosta Jerzy Sudoł.
Na zdjęciu: minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wojewoda Ewa Leniart, starosta Jerzy Sudoł. (Materiały prasowe)
d1j79jm

O programie wsparcia dla dzieci w pieczy zastępczej minister Jarosińska-Jedynak poinformowała na poniedziałkowej konferencji prasowej w Rzeszowie. Na zakup m.in. komputerów trafi łącznie 130 mln złotych z programu unijnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wystarczy to na sfinansowanie ok. 30 tys. sztuk sprzętu.

Jak tłumaczyli obecni na konferencji wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł, dla województwa podkarpackiego to oznacza dofinansowanie blisko 3,7 mln złotych.

- W ramach PO WER uruchomiliśmy wiele działań, wspieramy domy pomocy społecznej, warsztaty terapii zajęciowej oraz placówki pieczy zastępczej. Kwota środków, na jaką opiewają budżety tych projektów to prawie pół miliarda złotych - tłumaczyła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

d1j79jm

Zobacz też: Kryzys będzie się pogłębiał? "PKB wzrośnie, gorzej z miejscami pracy"

Minister dalej tłumaczyła, że pieniądze w ramach funduszy europejskich trafią do dzieci w pieczy zastępczej za pośrednictwem samorządów powiatowych, które ową pieczę zastępczą organizują. Zakupiony sprzęt ma pomóc uczniom w nauce zdalnej.

Czytaj: Piwa bezalkoholowe mają lepszy skład niż kolorowe napoje gazowane. Porównała etykiety

d1j79jm

Jarosińska-Jedynak wyjaśniała, że wsparcie to jest niezbędne, ponieważ wiele dzieci znalazło się w trudnej sytuacji ze względu na pogłębiający się kryzys wywołany przez trwającą pandemię koronawirusa.

Projekt realizuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wraz z wojewodami. Ma on na celu wyrównać szanse w dostępie do edukacji. Przeznaczony jest dla dzieci z domów dziecka oraz podobnych placówek rodzinnych.

Sprawdź: USA. Polski kościół znika po 115 latach istnienia. Miał zbyt mało wiernych

Jak czytamy w komunikacie ministerstwa, w pieczy zastępczej obecnie w Polsce jest ponad 72,5 tys. dzieci. 16,7 tys. dzieci żyje w specjalnych placówkach, natomiast 55,5 tys. - w pieczy o charakterze rodzinny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j79jm

Podziel się opinią

Share
d1j79jm
d1j79jm