Trwa ładowanie...

Rząd dofinansuje zakup komputerów dla dzieci w pieczy zastępczej za 130 mln zł

130 mln złotych z unijnego programu Wiedza Edukacja Rozwój przeznaczy rząd na zakup m.in. komputerów dla dzieci w pieczy zastępczej - poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Pieniądze do dzieci trafią za sprawą samorządów powiatowych.

Rząd dofinansuje zakup komputerów dla dzieci w pieczy zastępczej za 130 mln złŹródło: Materiały prasowe
dgs8biu
dgs8biu

O programie wsparcia dla dzieci w pieczy zastępczej minister Jarosińska-Jedynak poinformowała na poniedziałkowej konferencji prasowej w Rzeszowie. Na zakup m.in. komputerów trafi łącznie 130 mln złotych z programu unijnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wystarczy to na sfinansowanie ok. 30 tys. sztuk sprzętu.

Jak tłumaczyli obecni na konferencji wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł, dla województwa podkarpackiego to oznacza dofinansowanie blisko 3,7 mln złotych.

- W ramach PO WER uruchomiliśmy wiele działań, wspieramy domy pomocy społecznej, warsztaty terapii zajęciowej oraz placówki pieczy zastępczej. Kwota środków, na jaką opiewają budżety tych projektów to prawie pół miliarda złotych - tłumaczyła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Zobacz też: Kryzys będzie się pogłębiał? "PKB wzrośnie, gorzej z miejscami pracy"

Minister dalej tłumaczyła, że pieniądze w ramach funduszy europejskich trafią do dzieci w pieczy zastępczej za pośrednictwem samorządów powiatowych, które ową pieczę zastępczą organizują. Zakupiony sprzęt ma pomóc uczniom w nauce zdalnej.

dgs8biu

Czytaj: Piwa bezalkoholowe mają lepszy skład niż kolorowe napoje gazowane. Porównała etykiety

Jarosińska-Jedynak wyjaśniała, że wsparcie to jest niezbędne, ponieważ wiele dzieci znalazło się w trudnej sytuacji ze względu na pogłębiający się kryzys wywołany przez trwającą pandemię koronawirusa.

Projekt realizuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wraz z wojewodami. Ma on na celu wyrównać szanse w dostępie do edukacji. Przeznaczony jest dla dzieci z domów dziecka oraz podobnych placówek rodzinnych.

Sprawdź: USA. Polski kościół znika po 115 latach istnienia. Miał zbyt mało wiernych

Jak czytamy w komunikacie ministerstwa, w pieczy zastępczej obecnie w Polsce jest ponad 72,5 tys. dzieci. 16,7 tys. dzieci żyje w specjalnych placówkach, natomiast 55,5 tys. - w pieczy o charakterze rodzinny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgs8biu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgs8biu