Trwa ładowanie...
d3gh0lb

Rząd nie zajął się projektem ustawy o torebkach foliowych

Rząd podczas wtorkowego posiedzenia nie zajął się projektem zmian dotyczących torebek foliowych. Nowe przepisy mogłyby spowodować wzrost cen w sklepach. Minister środowiska Maciej Nowicki ma przedstawić nowe założenia do projektu ustawy - poinformował premier Donald Tusk.
Share
d3gh0lb

Chodzi o nowelizację ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych.

_ Ta ustawa została dzisiaj zdjęta, z propozycją zmian i przedstawienia nowych założeń. Bezpośrednim jej skutkiem byłyby najprawdopodobniej wzrost cen produktów kupowanych w sklepach przez Polaków. A także wzrost biurokracji zarówno na poziomie urzędu marszałkowskiego, jak i na centralnym _" - powiedział premier podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Tusk podkreślił, że w proponowanej ustawie "dużo kontrowersji wzbudziły kwestie dotyczące opakowań foliowych".

d3gh0lb

_ Ustaliliśmy z ministrem środowiska, zdejmując ten projekt, że będzie zobowiązany w ciągu możliwie szybkiego czasu do przedstawienia nowych założeń do tej ustawy, tak, aby zlikwidować kontrowersje z tego projektu _ - powiedział premier.

Szef rządu podkreślił jednocześnie, że wszyscy podzielili intencje ministra środowiska, aby skutecznie walczyć z "zalewem śmieci, które są skutkiem nadmiernej ilości opakowań, szczególnie opakowań foliowych".

_ Chcemy uniknąć takich działań na rzecz środowiska, które równocześnie obciążają finansowo zwykłych obywateli i także przedsiębiorców _ - podkreślił Tusk.

d3gh0lb

Podziel się opinią

Share
d3gh0lb
d3gh0lb