Trwa ładowanie...
d17fzzy

Rząd zatwierdzi porozumienie gazowe w późniejszym terminie - CIR

19.10. Warszawa (PAP) - Rząd w późniejszym terminie przyjmie projekt polsko-rosyjskiego porozumienia ws. zwiększenia dostaw gazu do Polski - poinformowało PAP Centrum Informacyjne...

Share
d17fzzy

19.10. Warszawa (PAP) - Rząd w późniejszym terminie przyjmie projekt polsko-rosyjskiego porozumienia ws. zwiększenia dostaw gazu do Polski - poinformowało PAP Centrum Informacyjne Rządu. Wicepremier Waldemar Pawlak przedstawił we wtorek tylko krótką informację na ten temat.

"Wicepremier Waldemar Pawlak przedstawił na wtorkowym posiedzeniu krótką informację na temat porozumienia w sprawie dostaw gazu. W Ministerstwie Gospodarki powstaje obecnie stosowny dokument, który zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w późniejszym terminie" - powiedziała PAP Izabela Paluch z Centrum Informacyjnego Rządu (CIR).

Zgodnie z zapowiedziami wicepremiera, rząd miał zatwierdzić we wtorek projekt polsko-rosyjskiego porozumienia ws. zwiększenia dostaw gazu do Polski. Zostało ono uzgodnione w niedzielę w Moskwie. Zapowiedziano wówczas, że zostanie ono sfinalizowane, gdy umowę operatorską ws. zarządzania gazociągiem jamalskim uzgodnią Gaz-System i EuRoPol Gaz, co nastąpiło w poniedziałek

Dodatkowe dostawy gazu rządy Polski i Rosji negocjują już od ub.roku. Chodzi o zwiększenie dostaw o ok. 2 mld m sześc. rocznie; na początku ub.roku surowiec do Polski przestał przesyłać rosyjsko-ukraiński pośrednik RosUkrEnergo. (PAP)

jzi/ pad/ mag/ ana/

d17fzzy

Podziel się opinią

Share
d17fzzy
d17fzzy