Trwa ładowanie...

Rzecznik Finansowy oferuje pomoc posiadaczom polisolokat

Rośnie liczba skarg na tak zwane polisolokaty. To produkty finansowe, które łączą inwestycje z ubezpieczeniem. Dzięki temu klient nie płaci tak zwanego "podatku Belki".

Share
Rzecznik Finansowy oferuje pomoc posiadaczom polisolokat
Źródło: WP.PL, Fot: istockphoto
d1yhs3c

Rośnie liczba skarg na tak zwane polisolokaty. To produkty finansowe, które łączą inwestycje z ubezpieczeniem. Dzięki temu klient nie płaci tak zwanego "podatku Belki". Klienci, którzy chcą zrezygnować z produktu, muszą liczyć się z wysokimi kosztami. Pomóc mogą jednak eksperci Rzecznika Finansowego.

Jak wyjaśnia przedstawiciel urzędu Marcin Jaworski, eksperci służą radą, mediacją, ale także opiniami w sprawach sądowych.

d1yhs3c

- W tych sprawach, które już się skończyły, w ponad 80 proc. przypadków sąd stanął po stronie klientów - wyjaśnia.

Porady można też uzyskać od ekspertów organizacji Przywiązani do Polisy. - W tej chwili do 15 września trwa druga edycja tej akcji - mówi jej przedstawiciel Piotr Sułek. Namiary na tych prawników można znaleźć na profilu organizacji na Facebooku.

Rzecznik finansowy przygotował do tej pory dwa raporty na temat polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Liczba skarg na ten rodzaj produktu finansowego rośnie.

Z danych Rzecznika Finansowego wynika, że w 2010 roku było ich 103, ale już w latach 2013-2015 klienci skarżyli się ponad 3 tysiące 700 razy.

d1yhs3c

Podziel się opinią

Share
d1yhs3c
d1yhs3c