Trwa ładowanie...
d2t0zdc
d2t0zdc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Rzeczpospolita": Duże miasta zaufały dużym bankom

Rachunki 18 miast obsługuje sześć banków. Liderem jest PKO BP, który współpracuje z siedmioma ośrodkami - informuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2t0zdc

Do niedawna PKO BP obsługiwał sześć dużych miast, ale ostatnio przejął od ING Banku Śląskiego obsługę budżetu Katowic i 63 jednostek organizacyjnych miasta. "Wydaje się, że w przypadku Katowic zadecydowała ta sama synergia, którą wcześniej przekonaliśmy do siebie m.in. Poznań. Szczecin, Wrocław i kilka innych miast" - mówi Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego.

Kolejne duże miasta obsługiwane przez PKO BP to Rzeszów, Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra. Drugie Pekao obsługuje pięć innych dużych miast: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków i Lublin.

Oprócz tych dwóch potentatów miasta wojewódzkie obsługują jeszcze tylko cztery banki. Są to: Bank Handlowy (Warszawa, Olsztyn), Millennium (Opole, Toruń) oraz ING Bank Śląski (Kielce) i Getin (Łódź).

PKO BP dominuje nie tylko w największych polskich miastach, ale jest też liderem usług dla całego sektora samorządowego. Udział tego banku w finansowaniu samorządów kredytami to niemal 17 proc.

Więcej na http://www.rp.pl

d2t0zdc

Podziel się opinią

Share

d2t0zdc

d2t0zdc